Praha - Je tomu rok od okamžiku, kdy 12. června 2013 zatkli vyšetřovatelé Janu Nagyovou, bývalou šéfku kanceláře premiéra Petra Nečase. Ačkoli celá situace na oba manžele doléhá, podle advokáta Nagyové Eduarda Bruna je tyto problémy sblížily.
"Pochopitelně to na ni doléhá. Snaží se nepodléhat tomu tlaku, ať už mediálního charakteru, ale i někteří lidé na ulici ji poznávají a ne všichni se k ní chovají přátelsky. Také ji to výrazně poškodilo profesně," popsal stav Jany Nagyové advokát v deníku Právo.
Manželka Petra Nečase je podle něj zaměstnaná a zároveň se aktivně sebevzdělává, i soukromí se prý oběma manželům změnilo k lepšímu. "Ten problém, který mají ve skutečnosti oba, je ještě víc sblížil," prozradil Bruna.
Informace v kuloárech popisují Nagyovou jako ženu, která řídila Nečasovu vládu, a vše muselo údajně jít přes ní. To ale advokát popřel s ím, že je to pouze výmysl. "Popisuje se, že ona byla vůdčí postavou, ale ono je to trochu jinak. Vezměte si, že chodí žadatelé na nějaký úřad a tam něco chtějí. A vyhlídnou si osobu, která má nějaké vedoucí postavení, a kolikrát jí ani nic neřeknou, nebo jim ta osoba vůbec nic neslíbí. A ty lidi, co tam chodili, sami vytvořili vizi, že dotyčná osoba je schopná něco zařídit," řekl Bruna Právu.
Přiznal však, že celá věc je na posouzení náročná, protože jen málo lidí ví, co se skutečně odehrávalo. "Mohu říct, že z historie znám lidi, kteří k sobě naopak někoho pozvou, aby zjistili, co ten člověk chce či nechce, a řadu z nich pak odmítnou s tím, že k šéfovi se vůbec nedostanou. Někdy tedy takoví lidé působí jako filtr," dodal právník.
Bruna se rovněž nedomnívá, že by měli vyšetřovatelé nějaké závažné důkazy proti Nečasovi. "Markantní důkazy tam nevidím, možná že tam bude problém s odposlechy, ty tam dominují a s těmi se hlavně pracuje. Ale odposlechy se dají vyložit různým způsobem," řekl deníku a přiznal, že podezření prý nebyla tak závažná, aby způsobila pád vlády. "Myslím si, že to tak silné nebylo, ale že se to dokázalo silným udělat. Připadá mi to přehnané."
Související
Nečas, Nagyová a Boček jsou vinní v kauze trafik pro poslance ODS, rozhodl soud
Expremiéru Nečasovi hrozí další podmínka. Od razie na vládě uplyne 10 let
Aktuálně se děje
včera
Ceny Anděl mají za sebou další kolo hlasování. Známe nominované
včera
FN Olomouc zareagovala na vyšetřování. Prozradila, co odhalilo její vlastní šetření
včera
Pro Čechy to nebude jednoduchý turnaj. Hokejisté na úvod prohráli s Kanadou 0:5
včera
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
včera
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
včera
Počasí se o víkendu navrátí k zimě. Meteorologové už plánují výstrahu
včera
Zabystřanova jízda stačila na 17. místo. Nejlepší sdruženář v TOP 20, muži v curlingu byli blízko senzaci
včera
V pražské ZOO se potvrdila ptačí chřipka. Platí mimořádná opatření
včera
Zemřel herec Van Der Beek, proslavil ho seriál Dawsonův svět
včera
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
včera
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
včera
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
včera
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
včera
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
včera
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
včera
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
včera
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
včera
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
včera
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
včera
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
Hlavní hygienička České republiky Barbory Macková varovala před konzumací vybraných šarží několika značek kojenecké výživy, které byly staženy z trhu kvůli riziku kontaminace toxinem cereulid. Podle dostupných informací byly do Česka od poloviny prosince dovážena balení těchto produktů z Francie, Německa, Nizozemska, Švýcarska a Irska. Problém se týká výrobků značek Nutrilon, Babybio, Bebelo, Beba, Aptamil či Alfamino.
Zdroj: Libor Novák