Babiš se omluvil Richterové za slova během interpelací

Premiér Andrej Babiš (ANO) se omluvil poslankyni a místopředsedkyni Pirátů Olze Richterové za to, že ji před necelými dvěma týdny označil při interpelacích za nechutnou. Novinářům po dnešním zasedání kabinetu řekl, že ho to mrzí a příště chce reagovat líp.

Olga Richterová (Piráti)
doporučujeme

"Je pravda, že co se týče paní Pirátky, tak jsem se asi nevyjádřil úplně akurátně, za to se omlouvám jí i vám," uvedl Babiš. Dodal, že se o něm ví, že mluví "blbě česky", takže své vyjádření původně nepovažoval za problém.

Richterová se ve Sněmovně Babiše ptala na údajný návrh přestat zveřejňovat aktuální data o úmrtích s covidem-19. "Jste skutečně nechutná. Vám nevadí, že tady jsou nějací pozůstalí? Vám to dělá radost, kolik lidí zemřelo? Asi ano," odpovídal Babiš. Richterová zareagovala slovy, že se nebude snižovat k nechutným osobním útokům.

Richterová dnes ČTK napsala, že namístě by byla spíš Babišova omluva těm, kteří kvůli jeho váhání s protiepidemickými opatřeními před říjnovými volbami nyní trpí. "Včetně krachujících firem či obchodů a pozůstalých," uvedla. Skvělé by podle ní bylo i to, kdyby zaznělo nějaké poučení. "Třeba, že lídr musí být ochoten říkat i nepříjemné pravdy. Proto se nyní ptám předsedy vlády na doporučení ohledně Vánoc," dodala.

Babiš dnes řekl, že interpelace slouží k tomu, aby opozice mohla "mluvit na kameru a kopat do Babiše". V případě dotazu Richterové podle něj za reakci mohlo téma. "Vždy, když někdo zemře, tak je to tragická událost. Když o tom někdo opakovaně mluví a libuje si v tom, tak jsem reagoval, jak jsem reagoval. To mě mrzí a určitě se budu snažit reagovat líp," uvedl dnes Babiš.

Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek o víkendu České televizi řekl, že nikdy neměl úmysl statistiky o úmrtích na covid-19 tajit. Má ale podle něj smysl je zveřejňovat zhruba po třech dnech až týdnu. V reálném čase podle něj údaje nejsou dostatečně přesné a jejich pozdější korekce vyvolávají představy, že se zpětně mění.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Minář: Náš závazek trvá, o účasti na jiné kandidátce neuvažuji

16.01.2021 18:18 Hnutí Lidé PRO bývalého předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře nadále trvá na závazku…

Palachův příběh je stále silný a bolavý. Jeho čin ale pomohl k pádu…

16.01.2021 15:29 Jeho jméno je velmi spjaté s Městskou částí Praha 2. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy…

Sněmovnu čeká jednání o kurzarbeitu, podle plánu má být od března

16.01.2021 14:31 Sněmovna by mohla v příštím týdnu jednat o připravovaném kurzarbeitu. Novela o zaměstnanosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama