Olga Richterová (Piráti)

Olga Richterová (Piráti)

V koalici se rýsuje shoda na zvýšení rodičovské, naznačila Richterová

Většina koaličních stran je pro navýšení rodičovské. Jak by se celková částka mohla upravit a odkdy, není zatím jasné. Novinářům to dnes řekla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Piráti prosazují nejen zvednutí dávky, ale i pravidelnou valorizaci. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) na tiskové konferenci po jednání kabinetu řekl, že návrh růstu rodičovského příspěvku předloží. 
Olga Richterová

Richterová žádá NBÚ o posouzení, zda jsou dokumenty Hradu o abolici oprávněně tajné

Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) požádala Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) o posouzení, zda Pražský hrad oprávněně vede dokumenty ohledně případného zastavení stíhání spolupracovníků prezidenta Miloše Zemana v tajném režimu. Richterová ČTK sdělila, že je třeba posoudit, zda Hrad nepostupoval v rozporu se zákonem. Na podání Pirátů upozornil Deník N.
Olga Richterová (Piráti)

Lisková lhala na facebooku o Richterové, musí jí zaplatit 50.000 korun

Nela Lisková musí místopředsedkyni Sněmovny Olze Richterové zaplatit 50.000 korun za šíření nepravdivého příspěvku o výrocích Richterové. Dnes o tom pravomocně rozhodl odvolací pražský městský soud. Na svém profilu také žena musí zveřejnit omluvu. Lisková podle verdiktu v roce 2019 opakovaně sdílela na facebooku nepravdivý příspěvek o tom, že Richterová chce, aby Česko dalo uprchlíkům byty.
Olga Richterová (Piráti)

Piráti trvají na mimořádné dani i za letošní rok

Piráti trvají na tom, aby se chystaná daň z mimořádných zisků týkala i letošního roku. V tiskovém prohlášení to dnes uvedla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve středu oznámil, že se vláda kloní k tomu, aby daň platila od roku 2023.
Miloš Zeman

Zeman označil plánovaný příspěvek pro rodiny za plošnou podporou

Prezident Miloš Zeman považoval vládou plánovaný příspěvek 5000 korun na dítě pro domácnosti s příjmem do milionu korun ročně čistého za de facto plošnou podporu. Řekl to v Partii Terezie Tománkové v CNN Prima News v rozhovoru, který byl předtočen v sobotu. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v sobotu odpoledne oznámil, že půjde o milion hrubého.
Olga Richterová

Richterová nebude obhajovat funkci první místopředsedkyně Pirátů

Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová nebude obhajovat funkci první místopředsedkyně Pirátů. Sdělila to dnes ČTK. Celostátní fórum strany bude nové nejužší vedení vybírat na on-line sjezdu 8. ledna. Úmysl nekandidovat do nového předsednictva oznámili už dříve další jeho nynější členové Vojtěch Pikal a Radek Holomčík. Poslední místopředseda Martin Kučera na post koncem listopadu rezignoval.
Jana Maláčová (ČSSD)

17. listopad podle Maláčové ukázal, že nic není samozřejmé

Za výjimečný den, který ukázal, že nic není samozřejmého, dnes označila 17. listopad 1989 místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, jejíž strana letos neobhájila místa ve Sněmovně. Uvedla to poté, co u památníku listopadových událostí na Národní třídě v Praze položila květiny a zapálila svíčku.
Olga Richterová (Piráti)

Richterová podporuje, aby byl Bartoš ministrem a zároveň poslancem

Místopředsedkyně Sněmovny a Pirátů Olga Richterová podporuje, aby se šéf strany Ivan Bartoš stal členem vlády a zároveň byl poslancem. Řekla to dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Piráti ale zároveň hodlají nadále prosazovat zavedení dobrovolného klouzavého mandátu. Senát koncem října návrh zamítl.
Věra Kovářová (STAN), první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny.

Hovořit o rozvodu s Piráty je zatím předčasné. Žádná nevraživost mezi námi nepanuje, říká Kovářová ze STAN

Místopředsedkyně hnutí Starostové a Nezávislí (STAN) Věra Kovářová se zatím nezabývá myšlenkou, co by nastalo, kdyby Piráti, jejich koaliční partner z voleb, neschválili v celostátním stranickém referendu vstup do rodící se vlády Petra Fialy. „Zatím se jedná o spekulativní otázku. Výsledek jejich hlasování budeme znát až v pondělí večer. Doposud platí, že dochází k naplňování povolební strategie. O případném rozvodu nechci mluvit, vše je zatím předčasné,“ říká exkluzivně pro EuroZprávy.cz Věra Kovářová, která se v Dolní komoře stala I. místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. „Doufám, že svoji novou roli budu plnit důstojně a neudělám ostudu svému tatínkovi, který ve čtvrtek zesnul. Za mnohé v životě mu totiž vděčím,“ tvrdí.
Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyní Sněmovny bude zřejmě Pekarová Adamová, místopředsedkyní Richterová

Kandidátkou koalic Spolu a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) na post předsedkyně nové Poslanecké sněmovny bude šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na dnešní tiskové konferenci po jednání koalic to oznámil předseda ODS Petr Fiala. Místopředsedkyní Sněmovny za Piráty bude první místopředsedkyně strany Olga Richterová, oznámil na twitteru pirátský předseda Ivan Bartoš.
Olga Richterová (Piráti)

Velikonoce u poslankyň: Modlitby za konec bolesti. I napětí, jak se povede beránek a barvení vajíček

ANKETA – Během svátků přestanou studovat projednávané zákony a v jejich duši se rozhostí smířlivost. Pětice opozičních poslankyň, které EuroZprávy.cz oslovily, pečlivě světí Velikonoce, dodržují tradice i jejich duchovní rozměr. „Pomodlím se za své blízké, za naši zemi, aby už skončilo trápení i bolest kolem koronavirové pandemie a mohli jsme už konečně všichni normálně žít,“ říká zákonodárkyně za ODS Jana Černochová. Její lidovecká kolegyně Pavla Golasowská dbá na zvyky. „Na Bílou sobotu, která je dnes, chodíme do kostela na žehnání pokrmů,“ tvrdí.
Petr Fiala (politolog, ODS)

Opozice nešetří Babiše. Při vyjednávání o vakcínách z EU naprosto selhal

O skandální prohře či naprostém selhání premiéra Andreje Babiše (ANO) hovoří opoziční politici v souvislosti s výsledkem vyjednávání o podílu ČR z dodatečných deseti milionů vakcín od firem Pfizer/BioNTech proti covidu-19. Uvedli to dnes na dotaz ČTK. O odpovědnosti premiéra hovoří i ministři koaliční ČSSD Jan Hamáček a Tomáš Petříček.
Jana Maláčová (ČSSD)

Maláčová navrhla schůze Sněmovny na dálku. U části poslanců narazila

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) narazila u některých poslanců s námětem, že by Sněmovna měla zvážit vzhledem zhoršující se epidemické situaci možnosti jednání na dálku. Podle předsedy ústavně-právního Marka Bendy (ODS) přišla do dolní komory poradit, aby se rozpustil Parlament.
Olga Richterová

Piráti chtějí mít svůj politický institut, mají ho i jiné strany

Pirátská strana chce založit svůj politický institut. Straně by měl například pomoci formulovat její dlouhodobé vize a pohledy na dlouhodobé problémy, měl by také zapojovat odborníky i dobrovolníky. Změnu stanov, která založení institutu umožní, schválili straníci na dnešním celostátním fóru. Název politického institutu ještě není stanoven, uvedla první místopředsedkyně Piráty Olga Richterová.
Andrej Babiš

Babiš ve Sněmovně opět napadl Piráty

Premiér Andrej Babiš (ANO) se při dnešních sněmovních interpelacích pustil do Pirátů. Opět je označil za největší ohrožení země, jejich názory pokládá za neomarxistické. Místopředsedkyně pirátské strany Olga Richterová ocenila klidný tón, kterým své hodnocení pronášel. Výroky ale podle ní nedoložil.

Aktuálně se děje

před 18 minutami

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno před 34 minutami

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Pavel

Lidé nejvíce důvěřuji Pavlovi, Babišovi a Okamurovi. Propadla Pekarová Adamová, Černochová i Fiala

Jediným vrcholným českým politikem, kterému lidé více důvěřují než nedůvěřují, je prezident Petr Pavel. Velké důvěry se těší také předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru lidé cítí k předsedkyni Poslanecké sněmovny za TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a dobře si nevede ani premiér Petr Fiala (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Kachovskou přehradu zřejmě zničila ruská motostřelecká brigáda, řekl Podoljak

Kachovskou přehradu zřejmě vyhodila do vzduchu ruská 205. motostřelecká brigáda. Podle serveru BBC to dnes uvedl poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak s odvoláním na údaje od ukrajinské rozvědky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy