Babiš ve Sněmovně opět napadl Piráty

Premiér Andrej Babiš (ANO) se při dnešních sněmovních interpelacích pustil do Pirátů. Opět je označil za největší ohrožení země, jejich názory pokládá za neomarxistické. Místopředsedkyně pirátské strany Olga Richterová ocenila klidný tón, kterým své hodnocení pronášel. Výroky ale podle ní nedoložil.

Andrej Babiš
doporučujeme

Richterová se Babiše ptala, z jakých zdrojů čerpá informace pro boj s koronavirem nebo pro názory na kolegy poslance. Přinesla mu knihu Česko inspirativní, která, jak uvedla, popisuje, jak se Piráti zapojili do boje s koronavirem, i výsledky jejich další práce, nikoli pouze snění. Babiš dříve vydal knihu nazvanou O čem sním, když náhodou spím.

Ministerský předseda podotkl, že je rád, že ho Piráti kopírují a připravili také knihu. "Postupně jste se marketing naučili od nás," řekl. Poznamenal, že názory na Piráty čerpá z vlastní hlavy. "Vy jste taky skutečně největší ohrožení naší země, s tou vaší politikou. Z vás jde skutečně strach," prohlásil. Piráty označil za proimigrační stranu s neomarxistickými názory. "Jste extrémní levice a propagujete drogy," uvedl.

Babiš také řekl, že neví, co Piráti udělali pro zvládnutí epidemie kromě toho, že popsali mnoho papírů. "Nemáte představu, jak funguje reálný život a jak funguje stát," míní. Richterová se nedala a kromě toho, že ocenila jeho klidnou dikci, uvedla, že Piráti tiskly štíty, spolupracovali na aplikaci eRouška a na chytré karanténě a věnovali se i dobrovolnictví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda schválila nové podmínky pro drony a jejich rozdělení

25.01.2021 18:58 Používání bezpilotních letadel bude rozděleno do tří kategorií, které se budou odlišovat podmínkami…

Hnilička ztratil veškerou důvěru, nemohl být dále poslancem. Skončit by…

25.01.2021 18:16 S jeho rezignací naprosto souhlasí. Poslanec ODS a sněmovní místopředseda podvýboru pro sport Jakub…

Provozovatelé ubytování budou moci čerpat úvěry z COVID plus

25.01.2021 17:58 Provozovatelé ubytovacích zařízení zasažení v souvislosti s pandemií koronaviru, u nichž podíl…

Hnilička kvůli účasti na oslavě skončí jako poslanec

25.01.2021 17:04 Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) kvůli účasti na oslavě v hotelu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama