Co bude s Babišem? Zeman chystá zásadní prohlášení k Čapímu hnízdu

O tom, co se bude dál dít v případu Čapí hnízdo, by mohlo být jasno už dnes. Se svým vyjádřením hodlá odpoledne vystoupit šéf Nejvyššího státního zastupitelství Pavel Zeman.

Andrej Babiš
doporučujeme

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na kauzu Čapí hnízdo, v níž čelí návrhu na podání obžaloby premiér Andrej Babiš (ANO) i další členové jeho rodiny.

Přesto to neznamená, že by měl šéf vlády úplně vyhráno. Do kauzy ještě může promluvit Vrchní státní zastupitelství v Praze, poslední slovo má pak Nejvyšší státní zastupitelství. A právě šéf Nejvyššího státního zastupitelství Pavel Zeman na dnešek chystá zásadní prohlášení.

Zeman až dosud k postupu Městského státního zastupitelství v Praze mlčel. Podle mluvčího zastupitelství se k věci vyjádří dnes. „Pan nejvyšší státní zástupce s dovolením prozatím vaše dotazy ponechá bez komentáře. K celé situaci se hodlá vyjádřit na tiskovém brífinku, který plánujeme na dnešních 14:00,“ uvedl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý.

Zeman má možnost do celé kauzy výrazně zasáhnout. Na řadu by se dostal v případě, kdy by zastavení trestního stíhání premiéra podepsal i šéf městského státního zastupitelství Martin Erazím. Nejvyšší státní zástupce totiž může přezkoumat pravomocné rozhodnutí v rámci svého kasačního oprávnění. Pavel Zeman by měl tři měsíce na to, aby ho prověřil. Pokud najde zákonné důvody, může rozhodnutí zrušit

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovu nekompetentnost odskáčeme všichni, Schillerová mate lidi a…

01.10.2020 22:02 Aktualizováno ROZHOVOR – Jeho zloba míří na premiéra. Předseda lidovců a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji…

TI: Strany daly zatím do krajské kampaně na 200 milionů korun

01.10.2020 19:17 Strany, hnutí a jejich koalice vložily podle organizace Transparency International do kampaně ke…

Kauza dolu Turów: ČR a Polsko budou o problému jednat, zároveň poběží…

01.10.2020 17:16 Česko a Polsko mají zájem dál přímo jednat o řešení situace kolem polského dolu Turów, přestože…

Petříček a Rau chtějí podporu Bělorusů jako prioritu EU

01.10.2020 16:57 Podpora občanské společnosti v Bělorusku by měla být jednou z priorit zahraniční politiky Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama