Do sněmovního mandátového a imunitního výboru míří například Helena Válková a Taťána Malá (obě ANO), Marek Benda (ODS) a Radek Rozvoral (SPD). Nominace do výboru, který mimo jiné dává plénu doporučení ohledně případných žádostí o vydání k trestnímu stíhání, dnes projednala sněmovní volební komise.
ČTK o tom informoval její předseda Martin Kolovratník (ANO). Sněmovna výbor ustaví při středečním pokračování ustavující schůze.
Plénum už rozhodlo, že výbor bude mít 16 členů. Poslanecké kluby nebo jejich bloky v podobě Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty pak podaly nominace podle poměrného zastoupení.
Válková, Malá, Benda i Rozvoral působili v imunitním výboru i v minulém volebním období. Opět v něm zasednou také Milan Feranec, Ladislav Okleštěk a František Petrtýl (všichni ANO). Ve výboru budou dále zasedat Romana Fischerová (ANO), Pavel Kašník, Pavel Svoboda (oba ODS), Josef Cogan, Eliška Olšáková, Lucie Potůčková (všichni STAN), Aleš Dufek, Michael Kohajda (oba KDU-ČSL) a Pavel Svoboda (TOP 09).
V minulém volebním období výbor vedl Stanislav Grospič (KSČM). Po říjnových volbách komunisté v dolní komoře zastoupení nemají. Nyní budou členové volit předsedu ve středu, funkce by měla připadnout hnutí ANO. Kandidátkou je Válková.
Mandátový a imunitní výbor Sněmovna zřizuje na ustavující schůzi jako první. Po středečním formálním ustavení bude moci zahájit činnost. Vedle volby předsedy členové výboru na středeční schůzi také ověří vznik mandátů všech nově zvolených poslanců.
Související
Sněmovní šetření střelby na FF UK je u konce. ANO se závěry komise nesouhlasí
S Babišem nebude vedeno disciplinární řízení po podnětech Bartoška
Helena Válková (ANO) , Marek Benda , Poslanecká sněmovna
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
před 1 hodinou
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
před 2 hodinami
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
před 3 hodinami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 4 hodinami
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 4 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 5 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 6 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 7 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 8 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 8 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 9 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 10 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 10 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 11 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 12 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
Mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem provází další chaos poté, co americký prezident Donald Trump označil uniklé informace o chystané dohodě za falešné zprávy.
Zdroj: Libor Novák