Lídr Změny Jan Korytář po drtivé porážce v krajských volbách v politice končí. Jeho Změna pro lidi a krajinu dostala v krajských volbách 2133 hlasů, to je 1,53 procenta.
V krajském zastupitelstvu tak znovu nezasedne a rozhodl se odejít i ze zastupitelstva Liberce. Opouští i místo předsedy finančního výboru a člena redakční rady radničního zpravodaje. Vzdal se rovněž pozic v dozorčích radách zoologické zahrady a technických služeb města, uvedla dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).
Svůj odchod podle ní oznámil v dopise adresovaném libereckému primátorovi i všem zastupitelům. "Po čtrnácti letech celkem intenzivní práce na pozici zastupitele cítím, že by mé další setrvávání v zastupitelstvu nebylo přínosem ani pro město, ani pro mě osobně," odůvodnil v dopise své rozhodnutí zakladatel a dlouholetý lídr Změny. Korytář byl od listopadu 2010 do dubna 2011 i libereckým primátorem.
Z veřejného života ale úplně odejít nechce. "Chci se sice stáhnout z toho, abych tady bojoval o jednotlivosti, jako jsou třeba chodníky. Z toho už jsem unavený. Čemu se ale chci věnovat, je ochrana biodiverzity nebo klimatická změna," uvedl. Věnovat se bude práci ve spolku Čmelák a ve své firmě zaměřené na poradenství v oblasti dotací.
Aktualizováno před 12 minutami
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
Související
Na Zemana čekali v Liberci odpůrci z řad občanů i politiků: Odvolejte Babiše, stálo na transparentu
Zelené povede do voleb na Liberecku bojovnice s Martinem Konvičkou právnička Nováková
Jan Korytář , Liberec , Liberecký kraj , krajské a senátní volby 2020 , volby
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 12 minutami
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
před 24 minutami
Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička
před 1 hodinou
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
Aktualizováno před 2 hodinami
Na Ministerstvu životního prostředí zasahuje policie. Na budovu vylezli aktivisté
před 2 hodinami
Obětí teroristického útoku v Austrálii je i přítelkyně Čaputové
Aktualizováno před 2 hodinami
OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD
před 2 hodinami
Fiala předal Babišovi klíč od korunovačních klenotů, místo dopisu dostal osmdesátistránkový dokument
před 4 hodinami
Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog
před 5 hodinami
Režiséra Reinera a jeho manželku zavraždili. Podezřelým má být syn
před 5 hodinami
Otec a syn při útoku zabili 15 lidí. Austrálie zavede přísnější zákony o zbraních
před 6 hodinami
Inverzní charakter počasí přinesou i další dny, vyplývá z předpovědi
včera
Karel III. a Camilla ukázali na fotku z Říma. Vánoční pohlednice vznikla i letos
včera
Hledání nového trenéra národního týmu se komplikuje. FAČR dala Slavia s Trpišovským košem
včera
Důchody v příštím roce. Úřad shrnul, co bude od ledna jinak
včera
Turka se jmenování vlády netýká, podstoupí zákrok v nemocnici
včera
Piráty čeká celostátní fórum. Hřib by měl být potvrzen jako předseda
včera
Ztracenému chlapci šlo nejspíš o život. Policie předpokládá, že byl unesen
včera
Jak Zelenskyj šikovně ukázal Západu, jakým problémem je konání voleb ve válce
včera
Skvělá zpráva od policistů. Pohřešovaný dvanáctiletý chlapec se konečně našel
včera
Akt antisemitismu otřásl Austrálií. Pro násilí u nás není místo, řekl Albanese
Austrálií v neděli otřásl teroristický útok na populární pláži Bondi v Sydney. Cílem dvou střelců se stala židovská komunita, o život přišlo nejméně 12 lidí. Čin odsoudil australský premiér Anthony Albanese. Bilance tragické události ještě nemusí být konečná.
Zdroj: Lucie Podzimková