Karel Gott: Přejmenovat Havlovo letiště? Zapomeňte. Od Babiše přišel jiný nápad

Krátce poté, co zemřel zpěvák a mnohonásobný slavík Karel Gott, vypukla debata o tom, co by se po něm mohlo jmenovat. Padl například návrh přejmenovat Letiště Václava Havla na Letiště Karla Gotta. Další možnosti jsou pojmenovat po něm ulici či náměstí. Z hnutí ANO ale přišel ještě jeden nápad.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Karel Gott
doporučujeme

Po smrti Karla Gotta začali pražští politici přicházet s návrhy, které místo hlavním městě mohlo nést jméno zesnulého zpěváka. Objevily se návrhy pojmenovat po Gottovi jednu ze stanic metra D či velký sál Lucerny. Se svou troškou do mlýna přispěl také poslanec hnutí ANO Andreje Babiše Patrik Nacher a jeho kolegyně Marcela Melková.

„Už dlouho se mluví o tom, že na Vltavské vznikne moderní koncertní sál, který teď Praze chybí. To je podle mě přesně to místo, které by mělo být po Karlu Gottovi pojmenováno, mimo jiných. Ne letiště nebo něco jiného, co s mistrem nesouvisí. Co na to Zdeněk Hřib, primátor Prahy?“ ptá se se na svém facebookovém profilu Nacher.

Podobně to vidí i jeho kolegyně Marcela Melková. „Přejmenovat letiště Václava Havla na letiště Karla Gotta. Nevím kdo a jak na podobné nápady chodí, každopádně jsem přesvědčena, že lidé, kteří tak činí, samou roztažností už nevědí coby, jak praví klasik,“ tvrdí poslankyně. 

Češi jsou podle ní úplně posedlí pojmenovávat cokoliv jmény více či méně významnými a při jakékoliv změně režimu, zřízení, vlády nebo vůle, tato místa zase rychle přejmenovávat. „Málokdy v historii se totiž najde tak nekonfliktní jméno, aby ve zdraví na ceduli vydrželo aspoň dekádu,“ rýpnula si.

„Nuže tedy, pojďme vzít rozum do hrsti, neplašme se a v klidu a pokoře uctěme ponejprv Karlovu památku. A až se konečně Magistrát Prahy rozhoupe ke stavbě reprezentativního velkého světově konkurenceschopného koncertního domu, pak začněme uvažovat, čí ponese jméno,“ radí poslankyně hnutí ANO.

Loading...
Vstupte do diskuze (34)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Předsedkyní hnutí ANO v Brně se stala Karin Karasová

22.10.2019 21:41 Předsedkyní hnutí ANO v Brně-městě se dnes stala starostka městské části Brno-Královo Pole Karin…

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, s Čaputovou otevře Český dům

22.10.2019 17:18 Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou…

Horní Rakousy žalují na Česko v Bruselu. Spor o Temelín a Dukovany eskaluje

22.10.2019 17:03 Aktualizováno Rakouská spolková země Horní Rakousy se obrátila na Evropskou komisi (EK) s požadavkem, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama