Kubera varuje: Mstivost Zemana je nekonečná. Nic nedělá náhodně

Předseda Senátu Jaroslav Kubera má sice s prezidentem Milošem Zemanem poměrně dobré vztahy, přesto jej i on kritizuje kvůli sporům o nového ministra kultury. Zeman je silný politik a nic nedělá náhodně, uvedl Kubera v rozhovoru pro Novinky.

Podle Kubery existuje tisíc důležitějších problémů než kauza kolem ministerstva kultury. Konkrétně zmínil rozpočet nebo ekonomiku, která podle jeho slov začíná stagnovat.

„Co se týče jmenování Michala Šmardy, přirovnával jsem to k tomu, že prezident by měl jmenovat i Ferdu Mravence, když mu to premiér navrhne. To byla samozřejmě nadsázka. Ale jsem toho názoru, že byť se ten kandidát prezidentovi nelíbí, i přes to by ho měl jmenovat,“ zdůraznil.

Proč tedy Zeman Šmardu nejmenoval? Na to má předseda Senátu jasnou odpověď. „Mstivost Miloše Zemana je nekonečná. Ale podle mě to není o ČSSD. Navštívil jejich sjezd, řekl, že je bude volit. Je to o jednotlivcích z ČSSD. U Šmardy to bylo víceméně osobní. Prezident má své favority, které by jmenoval bez problémů,“ je přesvědčený Kubera.

Občanský demokrat je přesvědčen, že za problém může neuvážená přímá volba prezidenta. „Pan prezident to pochopil tak, že má silný mandát, který mu umožňuje chovat se poněkud aktivističtěji než nepřímo volený prezident,“ vysvětluje.

Poukázal navíc na osobnost samotného Miloše Zemana. „Miloš Zeman nedělá nic náhodně. Má dostatek času, aby věci promýšlel, a on je opravdu promýšlí a je vždy tři tahy dopředu před svými soupeři. Je velmi silný politik,“ dodává Kubera.

Související

Jaroslav Kubera

Jaroslav Kubera zemřel před třemi lety. Senátoři dnes uctili jeho památku

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) společně s dalšími členy senátorského sboru uctil na nádvoří Valdštejnského paláce památku svého předchůdce Jaroslava Kubery (ODS). Pietního aktu u lavičky, která byla pojmenována po bývalém šéfovi horní komory, jenž zemřel před třemi lety, byla přítomna také vdova Věra Kuberová s dcerou.
Jaroslav Kubera

V Lounech odhalili pamětní desku Jaroslava Kubery

Na rodném domě bývalého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) dnes odhalila jeho manželka Věra pamětní desku. V příštím týdnu by Kubera, který zemřel náhle před dvěma lety, oslavil 75 let. Dlouholetému primátorovi Teplic a senátorovi za Teplicko loni město udělilo čestné občanství.

Více souvisejících

Jaroslav Kubera Miloš Zeman Michal Šmarda Ministerstvo kultury

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Bob Newhart

Zemřel legendární americký komik Bob Newhart

Z USA přišla další velmi smutná zpráva. Ve věku 94 let zemřel legendární americký stand-up komik a herec Bob Newhart. Informoval o tom magazín People. Newhart zemřel ve čtvrtek 18. července ve svém domě v Los Angeles po sérii krátkých nemocí.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

Policie na Slovensku zmařila plánovaný teroristický útok na festival Pride

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) odhalila skupinu, jejíž členové komunikovali o plánování teroristického útoku na účastníky sobotního festivalu Duhový Pride v Bratislavě z komunity LGBTI+. Skupina podle policie šířila na internetu nenávistné projevy a výzvy k podněcování násilí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy