Policie zadržela poslance Lubomíra Volného, už je opět na svobodě

Nezařazený poslanec Lubomír Volný byl po dnešní demonstraci na Václavském náměstí zadržen policií. Odpoledne byl propuštěn opět na svobodu, podle svých slov je v pořádku.

Lubomír Volný (SPD)
doporučujeme

"Mám informace, že byl pan poslanec zajištěn poté, co opakovaně odmítl použít roušku," řekl serveru ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).

K zadržení mělo dojít po demonstraci My společně, na které poslanec vystoupil. Ta byla následně po 12 minutách ukončena. Policie po dnešních demonstracích informovala o zadržení několika lidí, Volného ale nejmenovala. 

Volný kolem 17. hodiny zveřejnil na facebookovém profilu video po propuštění. "Jsem v pořádku, jsem na svobodě," oznámil na sociální síti svým sympatizantům. 

Volný má podobně jako ostatní poslanci imunitu, ta ale držitele neopravňuje k porušování zákonů a nařízení. Podle Ústavy totiž lze zadržet poslance, pokud je dopaden při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté.

Volný v poslední době nechvalně proslul řadou kontroverzních výroků i nevybíravým chováním. Ve Sněmovně opakovaně odmítá nosit ochranu obličeje, načež byl několikrát vykázán. Na lednové schůzi se dopustil incidentu, za což mu byla ze strany mandátového a imunitního výboru udělena pokuta.

Na sociální síti také šíří dezinformace a nepodložená tvrzení, sdílel například hoax o letadle DHL, které údajně mohlo v Česku šířit koronavirus nad Brnem. Je také znám jako propagátor léčby covidu-19 lékem ivermektin, jehož účinky proti nemoci zatím žádná studie prokazatelně nepotvrdila a vědci jsou k němu naopak skeptičtí.

Poslance také prošetřuje policie kvůli příspěvku, v něm Volný uvedl, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu. Součástí spiknutí má být podle jeho nepodložených tvrzení vražda několika pacientů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci pěti stran navrhují zákaz posílat děti pod čtyři roky do ústavů

13.04.2021 16:11 Poslankyně a poslanci z pěti stran z opozice i koalice navrhují uzákonit zákaz posílat děti, kterým…

Jednání o toleranci kabinetu podle Filipa skončí vypovězením

13.04.2021 15:42 Aktualizováno Komunisté chtějí dnes ukončit dohodovací řízení o toleranční smlouvě s hnutím ANO. Podle předsedy…

Setrvání Zaorálka na ministerstvu lidé z kultury převážně vítají

13.04.2021 14:57 Aktualizováno Zástupci profesních organizací z mnoha oblastí kultury, kteří se v minulých dnech postavili proti…

Opozice chce ve Sněmovně slyšet o vládní protikoronavirové strategii

13.04.2021 14:54 Aktualizováno Opoziční politici upozorňují na zmatek ve vládní komunikaci o protikoronavirových opatřeních.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama