První české obce mají sečteno. Jak lidé hlasovali a jak se změnili jejich preference?

Podle dat Českého statistického úřadu byly první sečtené obce Chobot na Strakonicku, Jahodov na Rychnovsku a Hlohovice na Rokycansku. První okrsek v senátních volbách přišel v čas 14:37 z Příchovic v okrese Plzeň-jih, jak ČSÚ uvedl na svém Twitteru.

V Chobotu na zvítězilo Sdružení nezávislých kandidátů (SNK), které získalo všech 161 hlasů a 7 mandátů v zastupitelstvu. Jahodov rovněž měl pouze jednu listinu kandidátů za SNK Jahodov. Chobot i Jahodov vykazují stejné výsledky jako při volbách v roce 2018.

V Hlohovicích na Rokycansku do sedmičlenného zastupitelstva získalo všechny hlasy hnutí PRO ROZVOJ OBCE, kdy dostalo 292 hlasů. Minule zde kandidovaly ještě dvě další bezpartajní osoby, které se ovšem do zastupitelstva nedostaly.

Data z prvních tří zpracovaných okrsků obdržel ČSÚ ve 14.30. Jedná se o obce s poetickými názvy Chobot (Strakonicko), Jahodov (Rychnovsko) a Hlohovice (Rokycansko). První zpracovaný okrsek v senátních volbách pak dorazil ve 14.37 v Příchovicích (Plzeň-jih), #ČSÚ #volby2022

— ČSÚ (@statistickyurad) September 24, 2022

Všechny obce měly lehce nadpoloviční volební účast. Všechny informace pocházejí ze stránek ČSÚ.

Další z prvních obcí v komunálních volbách Čížkov na Pelhřimovsku hlásil více než 66% volební účast. Zvítězilo opět SNK a získalo všech sedm zastupitelských postů. Všech 15 členů zastupitelstva v obci Jarošov nad Nežárkou v okresu Jindřichův Hradec získal místní subjekt Spolek příznivců obce Jarošov nad Nežárkou. K volbám zde však dorazilo 550 lidí, což je přesně 40 %. Obě uskupení zaznamenávají stejné výsledky jako minule.

Související

Více souvisejících

volby

Aktuálně se děje

před 19 minutami

Linda Nosková

Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková

Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024). 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

V Česku je přes 300 tisíc řidičáků s končící platností, upozornil úřad

Řidiči, kterým ještě do konce letošního roku skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít jednoduchou cestu přes Portál dopravy. Upozornilo na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti je rychlé a bezpečné, vyměněný průkaz z důvodu uplynutí platnosti lze vyzvednout například ve výdejním boxu.

před 6 hodinami

Modžtaba Chámeneí

Ajatolláha pomstíme, přislíbil mladší Chameneí spoluobčanům

Írán nadále slibuje odplatu za smrt ajatolláha Alího Chameneího, jenž přišel o život na začátku nynějšího konfliktu mezi Íránem na jedné a USA a Izraelem na druhé straně. V posledních dnech se ostatně objevily informace o přípravě atentátu na amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Poslanci schválili novelu stavebního zákona. Proces má zrychlit a zjednodušit

Poslanecká sněmovna v pátek v závěrečném hlasování schválila novelu stavebního zákona. Tato klíčová legislativní změna má podle ministerstva pro místní rozvoj za cíl zásadně zrychlit a zjednodušit povolovací procesy v Česku, omezit roztříštěnost řízení, zkrátit průtahy a posílit právní jistotu stavebníků, obcí i investorů. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Donald Trump

Trump vyhrožuje Íránu úplným zničením

Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu úplným zničením, pokud se ho Teherán pokusí zavraždit. Trump zdůraznil, že americká armáda má připravené stovky raket a také pokyny pro případ, že se takový scénář naplní. 

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 14 hodinami

Léto v Praze

Počasí: Tropické teploty se příští týden vrátí, oteplí se už o víkendu

Víkendové dny a následující pracovní týden přinesou do České republiky převážně slunečné počasí s postupně rostoucími teplotami, které v druhé polovině období překročí tropickou třicítku. Výjimkou bude severovýchod území, kde se bude držet o něco více oblačnosti a teploty tam zůstanou nižší než ve zbytku země.

včera

Íránské jaderné zařízení Fordo

CNN: Írán se pokouší o obnovu svých jaderných zařízení, memorandu navzdory

Exkluzivní satelitní snímky, které získala a analyzovala stanice CNN, naznačují, že se Írán pokouší o obnovu svých jaderných zařízení. Tyto aktivity vyvolávají vážné otázky, zda Teherán neporušil memorandum o porozumění, které podepsal se Spojenými státy koncem června. K obnovení prací přitom došlo ještě předtím, než americký prezident Donald Trump fakticky signalizoval konec této dohody zahájením nových vojenských úderů na zemi.

včera

Ilustrační foto

Šest minut na přípravu, náklady za miliony. Jak se změnila doprava Hormuzským průlivem?

Trh s námořním pojištěním v londýnském sídle Lloyd's má více než třísetletou tradici, která se odráží i v zachovávání historických zvyklostí. Ztráty plavidel se zde od roku 1774 dodnes zapisují ručně labutím brkem do rozsáhlých knih. Tento rituál vykonávají speciálně vyškolení zaměstnanci, označovaní jako číšníci, což odkazuje na vznik instituce v kavárně Edwarda Lloyda v roce 1688. 

včera

Armáda dokončila významnou modernizaci. Převzala poslední Leopard 2A4

Česká armáda v pátek oficiálně završila jednu z nejvýznamnějších modernizačních etap posledních let. V posádce 73. tankového praporu v Přáslavicích proběhl slavnostní ceremoniál převzetí posledního tanku Leopard 2A4. Tímto krokem bylo definitivně dokončeno přezbrojení celé flotily a přechod praporu z techniky východní provenience na moderní západní platformu.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy