Senátoři budou grilovat Dostálovou, má vysvětlit odmítání auditů k Babišovi

Senátní komise pro vyhodnocení auditů Evropské komise (EK) si na příští zasedání pozve ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO). Ministryně by podle předsedy komise Zdeňka Nytry (ODS) měla senátory seznámit s odmítavým postojem svého úřadu k auditním zprávám. Komise se chce znovu sejít 24. září.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Klára Dostálová
doporučujeme

Dostálová před týdnem uvedla, že její úřad "rozporoval každou větu" v návrhu auditní zprávy, která se týká možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a dotací pro holding Agrofert. Odpověď ale odmítla zveřejnit, stejně jako návrh auditní zprávy.

Babiš je podle návrhu auditní zprávy EK, kterou zveřejnila média, kvůli vyplácení dotací ve střetu zájmů, má stále vliv na svou bývalou firmu Agrofert a jako premiér také na použití peněz EU. Premiér to opakovaně odmítá, návrh auditu nepovažuje za seriózní.

Komise, v níž je rovným dílem zastoupeno všech šest senátorských frakcí, má do konce ledna příštího roku shromažďovat informace týkající se auditních zpráv s cílem zajistit objektivitu. Měla by se rovněž zabývat chystaným stanoviskem českých úřadů k auditům a pokusit se porovnat současné auditní návrhy s dříve řešenými dotačními případy.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama