Senátoři budou grilovat Dostálovou, má vysvětlit odmítání auditů k Babišovi

Senátní komise pro vyhodnocení auditů Evropské komise (EK) si na příští zasedání pozve ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO). Ministryně by podle předsedy komise Zdeňka Nytry (ODS) měla senátory seznámit s odmítavým postojem svého úřadu k auditním zprávám. Komise se chce znovu sejít 24. září.

Klára Dostálová
doporučujeme

Dostálová před týdnem uvedla, že její úřad "rozporoval každou větu" v návrhu auditní zprávy, která se týká možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a dotací pro holding Agrofert. Odpověď ale odmítla zveřejnit, stejně jako návrh auditní zprávy.

Babiš je podle návrhu auditní zprávy EK, kterou zveřejnila média, kvůli vyplácení dotací ve střetu zájmů, má stále vliv na svou bývalou firmu Agrofert a jako premiér také na použití peněz EU. Premiér to opakovaně odmítá, návrh auditu nepovažuje za seriózní.

Komise, v níž je rovným dílem zastoupeno všech šest senátorských frakcí, má do konce ledna příštího roku shromažďovat informace týkající se auditních zpráv s cílem zajistit objektivitu. Měla by se rovněž zabývat chystaným stanoviskem českých úřadů k auditům a pokusit se porovnat současné auditní návrhy s dříve řešenými dotačními případy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Politici by měli jít příkladem. Sociolog se vyjádřil k dovolené Babiše v…

05.08.2020 16:40 Sociolog a profesor právní filozofie na univerzitě Cardiff School of Law and Politics Jiří Přibáň…

Vymáhání dluhů: ČSSZ prakticky nevyužívá soudní exekutory, VZP naopak ano

05.08.2020 15:54 Česká správa sociálního zabezpečení využívá k vymáhání dluhů v naprosté většině případů správní…

Volby v karanténě: Z auta, u výjezdních komisí a ve zvláštních okrscích.…

05.08.2020 14:40 Aktualizováno Parlamentní strany se dnes shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama