Kauza zakázek CzechTourism: Policie navrhla obžalovat více než 10 osob

Policie navrhla obžalobu 12 lidí kvůli podplácení v kauze veřejných zakázek agentury CzechTourism. Bývalý manažer Aleš Pangrác podle policie manipuloval zakázky a za jejich rozdělování bral úplatky. 

ČT to potvrdil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Policisté se v případu zabývali také rolí exministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, její případ ale odložili.

Cimbala potvrdil, že vyšetřování skončilo a policie předložila žalobkyni spis i s návrhem na obžalobu. "Státní zástupkyně nyní všechny podklady podrobně prostuduje a následně rozhodne, zda ve věci podá obžalobu, nebo vyřídí věc jiným způsobem," řekl mluvčí. 

V kauze jde o zakázky za 27 milionů korun. NCOZ obvinila deset lidí už v září 2019, další dva se přidali později. Hlavním obviněným je bývalý manažer Pangrác, který podle vyšetřovatelů manipuloval zakázky pro jím skrytě ovládané firmy či pro podnikatele, kteří mu měli posílat úplatky. On vinu odmítá. 

Dalších jedenáct osob je stíháno pro trestný čin podplácení. Nechybí mezi nimi karlovarský radní Petr Bursík (ODS). "Necítím v této věci jakékoliv pochybení," sdělil ČT před časem.

Související

Hrad Karlštejn

Cestovnímu ruchu by prospěl jasný plán rozvolnění, míní agentura

Cestovnímu ruchu by podle státní agentury CzechTourism prospěl jasný plán rozvolňování, a tedy zpřístupňování ubytovacích služeb či památek, aby se návštěvnost nekoncentrovala pouze v hlavní sezoně. Agentura má připraveny podpůrné aktivity pro turismus, které spustí, jakmile stávající opatření pominou. Na tiskové konferenci to dnes řekl ředitel CzechTourism Jan Herget.
New York

"Uvidíme se v roce 2021." CzechTourism spustil v USA kampaň, video je i na Times Square

Státní agentura CzechTourism spustila ve Spojených státech vánoční televizní kampaň, kterou americké turisty zve k návštěvě České republiky v příštím roce. Cílí především na obyvatele New Yorku a Los Angeles, odkud do Evropy tradičně přijíždí nejvíce turistů. Rozpočet kampaně činí tři miliony korun, za prosinec by video mělo vidět zhruba 11 milionů lidí. Agentura to dnes uvedla v tiskové zprávě. V počtu zahraničních příjezdů do ČR loni američtí turisté obsadili pátou příčku, tuzemsko jich navštívilo téměř 585.000.

Více souvisejících

CzechTourism Policie ČR Klára Dostálová Korupce

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 18 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalisty Anglie i přes druhé evropské stříbro v řadě nebude nadále trénovat Gareth Southgate

Do dalšího kvalifikačního cyklu, jehož cílem bude pro fotbalové reprezentace postoupit na světový šampionát 2026 v USA, Kanadě a Mexiku, už fotbalisty Anglie nepovede jejich dosavadní trenér Gareth Southgate. Navzdory tomu, že za poslední tři roky zaznamenal se svými svěřenci největší úspěchy Angličanů, když dokázal dvakrát v řadě dojít ke stříbrným medailím na evropském šampionátu. Po tom letošním v Německu se však na jeho hlavu snášela kritika za předváděné výkony národního týmu a nakonec se tak tento stratég rozhodl po osmi letech ve funkci skončit.

před 39 minutami

Pozemní síly IDF operují v pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie. (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izrael ve vztahu k Palestincům porušuje mezinárodní právo, tvrdí ICJ

Izrael podle Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu porušuje mezinárodní právo, když okupuje palestinská území a využívá tamní zdroje. Podle soudu dochází k systematické diskriminaci Palestinců na okupovaných územích a k porušování jejich práva na sebeurčení. De facto dochází k anexi. O závěrech dvora informovala agentura Reuters.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Reakce na Trumpův projev jsou různé, Tchajwance rozzlobil. Tvrdý a neústupný, oceňují ho republikáni

Projev Donalda Trumpa, v němž přijal nominaci na kandidaturu do Bílého domu, vyvolal různorodé reakce. Především demokratičtí příznivci ho zkritizovali za další rozdělování Spojených států. Republikáni si jeho postoje pochvalují. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy