Na Vysočině bude příští rok o Senát za ČSSD usilovat místopředseda strany a nedávný kandidát na ministra kultury Michal Šmarda. Do boje o senátorské křeslo chce vedení strany také vyslat současného místopředsedu Senátu a bývalého šéfa horní komory Milana Štěcha (ČSSD). Novinářům to po dnešním jednání stranického předsednictva řekl předseda ČSSD Jan Hamáček.
Vedení sociální demokracie také rozhodlo, že v krajských volbách za rok stranickou kandidátku na Vysočině povede současný hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).
Krajské a senátní volby se budou konat příští rok na podzim. V Senátu se bude opět obměňovat třetina křesel.
Šmarda, který je starostou Nového Města na Moravě, dnes na předsednictvu požádal spolustraníky, aby se pokusili v následujícím roce být co nejjednotnější. "Abychom pokud možno ubrali ze svých ambicí, vytvořili silný tým, který povede sociální demokracii v krajských a senátních volbách," řekl novinářům. Nadcházející volby označil pro sociální demokracii za "naprosto klíčové". "Výsledek v těchto volbách předznamená výsledek v České republice na dlouhá léta dopředu," řekl.
V senátních volbách budou příští rok na Vysočině voliči vybírat nového zástupce v horní komoře Parlamentu v obvodu Žďár nad Sázavou. V minulých volbách tam uspěl František Bradáč (KDU-ČSL), který v druhém kole porazil Dagmar Zvěřinovou (ČSSD). Na Pelhřimovsku bude své křeslo obhajovat Štěch, který před šesti lety porazil Ivo Jahelku (za TOP 09).
Související
Maláčová definitivně skončila v čele SOCDEM. Novým předsedou je Nedvěd
Problémy SOCDEM s Lidovým domem pokračují. Soud rozhodl ve prospěch Altnerových
ČSSD , Senát ČR , Michal Šmarda , Milan Štěch
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Po cestujících z MV Hondius pátrají úřady z celého světa. Kolik jich je přitom nikdo neví
před 1 hodinou
Případ lodi MV Hondius je pro vědce výjimečný. Jak se hantavirus šíří a hrozí další globální pandemie?
před 2 hodinami
Svět v pohotovosti. Loď MV Hondius opustilo 40 lidí, letadly odletěli domů
před 2 hodinami
Patří mezi nejsmrtelnější viry vůbec. Jak se hantavirus dokáže šířit mezi lidmi?
před 3 hodinami
Motoristé nás zklamali, přiznávají Češi. Do Sněmovny by je znovu neposlali, ukázal průzkum
před 4 hodinami
MV Hondius míří k Tenerife. Z lodi zmizelo 23 lidí, WHO po nich vyhlásila pátrání
před 5 hodinami
V Praze opět explodoval bankomat. Pachatele hledal i vrtulník
před 5 hodinami
Trump tvrdí, že válka s Íránem brzy skončí. Americký návrh má 14 bodů
před 6 hodinami
Dobré zprávy z Českého Švýcarska. Stupeň požárního poplachu se snížil
před 8 hodinami
Počasí o víkendu přinese další letní den. Může dojít i na bouřky
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
včera
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
Návštěva íránského ministra zahraničí Abbáse Araghčího v Pekingu, která se uskutečnila jen několik dní před plánovanou cestou amerického prezidenta Donalda Trumpa do čínské metropole, vyvolává otázky o roli Číny jako možného mírového zprostředkovatele. Vzhledem k tomu, že dosavadní diplomatické snahy nedokázaly zajistit trvalý konec války ohrožující globální ekonomiku, hledají Teherán i Washington cestu ven z konfliktu. Čína se díky svým úzkým vazbám na Írán i otevřené lince do Washingtonu jeví jako logický kandidát na tuto roli.
Zdroj: Libor Novák