Krajský soud v Brně dostal návrh lobbisty Romana Janouška na další přerušení Janouškova výkonu trestu vězení. Spis byl koncem minulého týdne předložen Generálnímu ředitelství vězeňské služby ČR. Dnes o tom informovala mluvčí soudu Klára Belkovová.
Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel, výkon trestu ze zdravotních důvodů se na jeho žádost přerušuje opakovaně. Ve vězení dosud strávil zhruba rok a čtvrt.
Výkon trestu má v současnosti Janoušek přerušený do konce dubna. "Spisový materiál byl koncem minulého týdne obratem předložen Generálnímu ředitelství vězeňské služby ČR, Ústřední lékařské komisi, se žádostí o posouzení aktuálního zdravotního stavu odsouzeného a stanovisko k zajištění odpovídající lékařské péče v podmínkách výkonu trestu odnětí svobody," uvedla mluvčí. Další informace nesdělila.
Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014 a ve vězení byl do března 2016. Trest mu byl opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů, naposledy loni na jaře o rok.
Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít. Server Seznam Zprávy ale koncem února zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na kterých se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.
Související

Janoušek chce od státu přes 150 milionů jako odškodnění a omluvu

Soud už rozhodl ohledně odblokování Janouškova majetku, výsledek nesdělil
Aktuálně se děje
včera

Čtvrtá trasa metra v nedohlednu. Antimonopolní úřad odvolal vítěze tendru
včera

Konverzace na Signalu je jen špičkou ledovce. Bezpečnostní problémy v USA sahají mnohem dál
Aktualizováno včera

Rusko a Ukrajina se dohodly na zastavení útoků v Černém moři, tvrdí Bílý dům. Kreml tvrdí něco jiného
včera

USA se mění v druhé Rusko? Trumpova média zamlčela obří bezpečnostní skandál
včera

Dánská premiérka Frederiksenová má Trumpa plné zuby. Chce se postavit agresivním krokům Washingtonu
včera

Vládní fiasko ve Sněmovně: Koalice nedokázala prosadit ani vlastní mimořádnou schůzi
včera

Trump únik vojenských plánů bagatelizuje: Nepodstatné, jediná chyba za dva měsíce, ten novinář je šmejd
včera

Skandál v USA: Proč je plánování útoku přes aplikaci Signal velký problém?
včera

Ženy by měly být na pozoru. Hygienici varovali před nebezpečnou kosmetikou
včera

Fico vyhlásil mimořádnou situaci na celém Slovensku
včera

Znovu Spolu. Fiala je lídrem do voleb, které prý rozhodnou o budoucím směřování Česka
včera

Rusové nechtějí říct, o čem včera tak dlouho jednali s Američany
Aktualizováno včera

Poličkou otřásl výbuch. Jeden zraněný, veřejnosti nehrozí nebezpečí
včera

Trump přeceňuje sám sebe. Rusko s každým dnem války ztrácí budoucnost, říká Řepa
včera

USA vás nechtějí, přijďte do "pekelné díry". Evropa láká americké vědce prchající před Trumpem
včera

Únik zpráv odhaluje posedlost Vance i hluboké pohrdání Evropou uvnitř Trumpovy administrativy
včera

"Evropu nemůžu vystát. Jejich přiživování je ubohé." Trumpovi lidé omylem přidali novináře do tajné konverzace
včera

Americká delegace si obhlédne Grónsko. Pozvali jste nás, tvrdí Trump. Lžete, nikdo vás tu nechce, reaguje vláda
včera

Počasí se v průběhu týdne změní, potvrzuje předpověď
24. března 2025 22:35
TELH play off: Končí nadvláda Třince, Sparta po vítězství 3:2 postupuje do semifinále
Po šesti letech končí nadvláda Třince v hokejové extralize. Oceláři tentokrát nedokázali projít přes čtvrtfinále, kde jejich cestu ukončila suverénní Sparta. Pražané rozhodli sérii v pěti zápasech a v tom posledním zvítězili 3:2. Klíčový moment přinesla 46. minuta, kdy obránce Aaron Irving proměnil trestné střílení a poslal svůj tým do semifinále.
Zdroj: Adam Skála