Zdravotní stav Zemana? Prezident poprvé přiznal, že je na tom hůř. Dnes musel do nemocnice

Prezident Miloš Zeman vůbec poprvé přiznal zhoršení zdravotního stavu. O jeho problémech se spekuluje dlouhodobě, on sám ale tvrdil, že má „plíce čisté jako nekuřák a prostatu jako panic“. Dnes jej čeká vyšetření ve střešovické nemocnici.

Přidejte svůj názor 253 komentářů

Miloš Zeman v Polsku
doporučujeme

O tom, že má prezident Miloš Zeman zdravotní problémy, se hovoří dlouhodobě. On sám ale opakovaně uvedl, že problémy mu dělá pouze cukrovka a necitlivost v nohou. Teď nově přiznal, že jej trápí také krevní tlak a zhoršující se sluch.

„Nejenom, že se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším. A aby toho nebylo málo, tak mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,“ prozradil v rozhovoru pro Blesk prezident, který brzy oslaví 75. narozeniny.

„K té osmdesátce to nějak doklepu. Ale pak už si budu číst jen ty knížky," dodal Zeman. Kvůli svému zdraví dnes vydal do střešovické Ústřední vojenské nemocnice na vyšetření. Oficiálně by mu měli lékaři udělat jen udělat krevní obraz.

Prozradil také, že je u lékaře se chová jako strašpytel. „Já jsem strašný zbabělec. A když mě píchají do žíly, tak se dívám stranou a dělám tohle,“ řekl a ukázal, jak se mu při odběru krve roztřese druhá ruka. „Tohle gesto mě nějakým způsobem uklidňuje,“ vysvětlil. 

Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka jde o standardní vyšetření, na které by měl pravidelně chodit každý člověk po čtyřicítce. „Rozhodli jsme se k vyšetření ještě před 75. narozeninami,“ vysvětlil hradní mluvčí a tím, že informace o návštěvě nemocnice byla zveřejněna záměrně, aby se Hrad vyhnul nejrůznějším spekulacím.

Loading...
Vstupte do diskuze (253)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Miloš Zeman musí do nemocnice, bude hospitalizován několik dní

16.10.2019 17:06 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne nastoupí na až čtyři dny do nemocnice. Půjde o…

Chováte psy? Pravidla se mají znovu zpřísnit, novela prošla Sněmovnou

16.10.2019 16:12 Aktualizováno Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama