Zeman a Benešová se sešli na Hradě. Může za to vývoj v kauze Čapí hnízdo?

Prezident Miloš Zeman se dnes setkal s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou (za ANO). Na webu Hradu to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dodal, že schůzka se uskutečnila na žádost Benešové. Setkání bylo podle mluvčího dohodnuté dlouho dopředu, a "nebylo tedy vyvoláno aktuálním děním".

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Marie Benešová
doporučujeme

Benešová, která byla Zemanovou poradkyní pro justici, se vrátila do čela ministerstva spravedlnosti letos na jaře, když její předchůdce Jan Kněžínek (za ANO) oznámil svůj úmysl odejít z vlády Andreje Babiše (ANO). Stalo se tak krátce poté, co státní zastupitelství informovalo o návrhu na podání obžaloby v kauze Čapího hnízda, v níž čelí stíhání premiér Andrej Babiš a někteří jeho rodinní příslušníci.

Nástup Benešové vyvolal sérii protestů za nezávislost justice. Advokátka a někdejší nejvyšší státní zástupkyně se v souvislosti s kauzou Čapího hnízda opakovaně vyjádřila v tom smyslu, že v Česku lze vést trestní stíhání na objednávku. Tento názor dříve předestřela i prezidentovi. Babiš dlouhodobě tvrdí, že jeho stíhání je účelovou kampaní.

Pražské městské státní zastupitelství dnes oznámilo, že dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil na kauzu Čapího hnízda právní názor. Podle Deníku N chce trestní stíhání premiéra i ostatních obviněných zastavit. Zákonnost a důvodnost Šarochova rozhodnutí nyní posuzuje jeho nadřízený.

Zeman dnes Babišovi telefonicky popřál k jeho 65. narozeninám a také k zastavení trestního stíhání, ačkoliv rozhodnutí o zastavení stíhání ještě nebylo vydáno.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek hrozí demisí: Nebyl bych ve vládě odpovědné za abolici Babiše

22.09.2019 21:33 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) by nezůstal ve vládě, která by byla spoluodpovědná za…

Přijmout abolici? Babiš se ohradil: Takové úvahy jen podněcují napětí

22.09.2019 19:20 Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého…

Německá cesta není pro ČR. Chceme si sami určit energetický mix, řekl…

22.09.2019 14:33 Česká republika by měla mít možnost si sama určovat podobu svého energetického mixu a jaderná…

Vládní čtvrť? U Moravce bylo dusno, Zaorálek ztrhal Babišův "skandální…

22.09.2019 14:15 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) odmítá plán premiéra Andreje Babiše (ANO) na vybudování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama