Zeman chce za ombudsmana Křečka. Má zkušenosti z hájení práv nájemníků

Bývalý zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček má podle prezidenta Miloše Zemana nejlepší předpoklady stát se veřejným ochráncem práv, protože se tématu věnoval jako předseda sdružení chránícího práva nájemníků. K nominaci, kterou navrhl Poslanecké sněmovně, to dnes uvedl v rozhovoru pro rádio Frekvence 1. Poznamenal, že zájmy Poslanecké sněmovny jsou různorodé a ne vždy závisí na kvalitách kandidáta.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Stanislav Křeček
doporučujeme

Nynější veřejné ochránkyni práv Anně Šabatové končí šestileté funkční období v únoru. Horní komora navrhla jako jejího nástupce vládního zmocněnce u Evropského soudu pro lidská práva Víta Alexandera Schorma a advokáta Jana Matyse.

Prezident loni dvakrát neúspěšně navrhoval, aby Křeček pokračoval ve funkci zástupce ombudsmanky. Sněmovna to ale neakceptovala. Zeman původně na ombudsmanku nominoval poslankyni ANO a bývalou ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou. Ta ale nominaci odmítla poté, co vyšlo najevo, že za minulého režimu spolupracovala na odborném článku s někdejším komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, který se podílel na politických procesech s Miladou Horákovou či Rudolfem Slánským.

Kvůli kauze volá opozice i někteří politici vládní ČSSD k odchodu Válkové i z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Prezident k tomu dnes pouze řekl, že vzal na vědomí, že ve čtvrtek rada pro lidská práva Válkovou podpořila.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečnostní rada státu zasedla, nedoporučuje cesty do severní Itálie

25.02.2020 21:53 Aktualizováno Bezpečnostní rada státu nedoporučuje občanům České republiky kvůli šíření nového koronaviru cesty…

Babiš navštívil Příbram, setkal se s příznivci i odpůrci

25.02.2020 18:36 Premiér Andrej Babiš (ANO) se při dnešní návštěvě Příbrami setkal s odpůrci i příznivci. Před…

Šéf Senátu Vystrčil žádá od Zemana vysvětlení čínského dopisu k Tchaj-wanu

25.02.2020 18:10 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman by měl Senátu podle jeho předsedy Miloše Vystrčila (ODS) vysvětlit, zda a jak…

Lidovci chtějí ve Sněmovně projednat situaci na MPSV, kde zasahovala…

25.02.2020 17:56 Lidovci budou chtít příští týden ve Sněmovně projednat jako mimořádné body situaci na ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama