Primátor Svoboda nechá zneplatnit značky, které zakazují noční vjezd do Starého Města

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) plánuje zneplatnění značek, které zakazují vjezd do části Starého Města v Praze. Značky nechá přeškrtnout, oznámil po zasedání sněmu starostů městských částí. Zákaz, který zavedla Praha 1, zároveň hodlá podrobit přezkumu magistrátním dopravním odborem.

"Já nechám ty zřízené značky zneplatnit jako takové, a tento problém se předá dopravnímu odboru hlavního města. A dokud nebudu mít stanovisko jejich uzavřené, prodiskutované i na úrovni hlavního města i městské části, tak toto rozhodnutí bude platit," uvedl primátor Svoboda podle serveru iRozhlas.cz.

Praha 1 nechala v týdnu nainstalovat značky, které zakazují vjezd do značné části Starého Města mezi 22:00 a 6:00. Přijaté opatření má omezit hluk, který ruší místní obyvatele. Opatření platí od čtvrteční noci a týká se oblasti mezi Dvořákovým nábřežím, Pařížskou, Staroměstským náměstím a Revoluční. Zahrnuje tak i Dlouhou, kde si místní dlouhodobě stěžují na hluk způsobovaný zákazníky nočních podniků, informovala ČT24. 

Do inkriminovaných míst by nadále mohly jezdit vozy dopravní obsluhy, místních obyvatel či taxislužby, ale strážníci budou mít právo je zastavit a zkontrolovat důvod cesty. Radnice Prahy 1 vše předem konzultovala s městskou policií. 

Ovšem magistrát tvrdí, že o ničem nevěděl. "O zákazu nočního vjezdu automobilů do značné části Starého města nebylo vedení Prahy oficiálně informováno," uvedl primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v pátek na facebooku

Svoboda avizoval, že bude po starostce městské části a místním radním pro dopravu chtít vysvětlení jejich konání. "Není akceptovatelné, aby se takto zásadní rozhodnutí Pražané a zástupci Prahy dozvídali z médií," dodal.

Související

Bohuslav Svoboda

Mám černý kašel, zaskočil primátor Svoboda přítomné na jednání ve Sněmovně

Česko od začátku roku eviduje nárůst počtu případů černého kašle, který si našel i vrcholné politiky. Pražský primátor a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) na středečním jednání sněmovního zdravotnického výboru nečekaně uvedl, že se s tímto onemocněním léčí. V místnosti s ostatními členy výboru strávil několik hodin. 
Bohuslav Svoboda

V noci autem do Starého Města? Praha 1 zavedla zákaz, Svoboda se čílí

Praha 1 nechala nainstalovat značky, které zakazují vjezd do značné části Starého Města mezi 22:00 a 6:00. Přijaté opatření má omezit hluk, který ruší místní obyvatele. Ozvalo se však vedení hlavního města, které požaduje vysvětlení, protože o kroku jedné z radnic předem nevědělo. 

Více souvisejících

Bohuslav Svoboda doprava Praha

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 37 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové se přihlásili k dobytí další obce na Ukrajině. Kyjev mlčí

Rusko v neděli prostřednictvím ministerstva obrany prohlásilo, že příslušníci jeho armády dobyli vesnici Bohdanivka nedaleko Bachmutu v Doněcké oblasti na jihu Ukrajiny. Kyjev se k tomu zatím nijak nevyjádřil. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy