Praha - Plzeňská práva mohou pokračovat, Akreditační komise jim prodloužila akreditaci o čtyři roky. Škola se prý zlepšila a splnila podmínky stanovené komisí, může také začít přijímat nové studenty. ČTK to po dnešním zasedání komise potvrdil její tajemník Jiří Smrčka.
"Škola splnila podmínky Akreditační komise," uvedl Smrčka s tím, že škola bude muset ale dál komisi podávat zprávy o tom, jak se zlepšuje. Komise už v dubnu chtěla, aby fakulta doložila, kolik jejich pracovníků se chystá na habilitaci. Komisaři totiž upozornili, že řada profesorů a docentů, kteří na škole učí, jsou v důchodovém věku a je potřeba, aby si fakulta vytvořila silné jádro mladých docentů.
Stávající akreditace měla škole skončit v říjnu. Děkan Jan Pauly se vyjádřil, že kdyby nyní komise akreditaci neprodloužila, bylo by to pro školu likvidační.
Hokejista Jaromír Jágr už včera na adresu plzeňských práv žertoval, píše denik.cz: "Dnešní zápas je pro nás stejný jako den, kdy středoškolák dělá maturitu. Tak držte Medvědům palce při jejich maturitě! Jestli tuto maturitu uděláme,hned si všichni Medvědi posíláme přihlášku na právnickou fakultu do Plzně. A to bude něco. Tolik Medvědů na jednom místě nemají ani Slováci v Tatrách," napsal Jágr na své stránky."
Celý rok, nebo čtyři, trénuješ anebo se učíš a v jeden den zjistíš, jestli jsi to dělal celou dobu dobře,nebo špatně. A podle tohoto dne budeš dlouhou dobu hodnocený," dodává.
30. července 2026 19:25
Zrušení devátých tříd nebude. Je to nekoncepční výplod okurkové sezony, tvrdí Plaga
Související
Den D pro plzeňská práva: Bude fakulta zachována?
Studenti mají další rok! Fiala nechal plzeňská práva žít do roku 2013
Aktuálně se děje
před 13 minutami
Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend
před 1 hodinou
Jedno vozidlo, 13 zraněných. Na dálnici D11 se stala vážná nehoda
před 1 hodinou
Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA
před 2 hodinami
Máte to mimořádně náročné, řekl Babiš zemědělcům na Zemi živitelce
před 3 hodinami
Pádem větrníku na Přerovsku se zabývá policie. Od července byl mimo provoz
před 4 hodinami
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
před 5 hodinami
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
před 6 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
včera
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
včera
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
včera
Útočník zranil ve švédské škole mečem několik lidí. Policie ho postřelila
včera
Rusové tvrdě pociťují dopady války. Nikdo netuší, jestli bude mít kde natankovat
včera
Řeckem otřásá dotační skandál. Zemědělci čerpali evropské peníze na neexistující krávy a kozy
včera
Zrušení koncesionářských poplatků od příštího roku se zřejmě odkládá
včera
Revoluce v medicíně: Vědci úspěšně otestovali vakcínu proti rakovině
včera
Ukrajina připravovala tajný plán: Masivní útok na letiště
včera
Letadlová loď USS Abraham Lincoln se po devíti měsících u Íránu vrací na základnu
včera
Dluh USA je astronomický. Zdvojnásobil se za pouhých 10 let
včera
Hanba, křičeli lidé na Okamuru u Českého rozhlasu. Pískalo se i na Pavla a Schillerovou
včera
Noční můra pro NATO: Jak by odchod Francie změnil alianci?
Až polovina francouzských voličů vyjadřuje v průzkumech k nadcházejícím prezidentským volbám podporu kandidátům s vyhraněnými postoji vůči Severoatlantické alianci. Omezení účasti Francie v aliančních strukturách by přitom představovalo zásadní zásah do evropské bezpečnostní architektury.
Zdroj: Libor Novák