Sněžka je opět nebezpečná. Horská služba vydala výstrahu

Nejen meteorologové mohou varovat před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Horská služba ve středu vydala výstrahu před silně zledovatělým terénem na nejvyšší české hoře Sněžce a v jejím okolí. 

"Doporučujeme užití maček či nesmeků. Dále pozor na řetězové cestě vedoucí od Slezské boudy - vrchol Sněžky. V horní partii cesty jsou řetězy pod sněhovou pokrývkou a neplní již tak svoji zádržnou funkci," uvedla Horská služba na webu.

Na nejvyšší české hoře došlo během této zimy k neštěstí. Dva Poláci se z ní v závěru prosince zřítili a pád nepřežili. Hlášení o tragické události přišlo krátce po 14. hodině. Mluvilo se v něm o skupině turistů, přičemž nebylo jasné, o kolik lidí se přesně jedná. Nakonec se nepotvrdilo, že by ze Sněžky spadly více než dvě osoby. 

Podle polských záchranářů došlo k nálezu těl dvou mrtvých o zhruba 900 metrů níže. "Tito lidé spadli ze samého vrcholu Sněžky až pod Kocioł Łomniczka," uvedli záchranáři s tím, že oběťmi jsou polští občané, muži ve věku 23 a 47 let.

Související

Více souvisejících

sněžka Krkonoše horská služba

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

před 2 hodinami

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy