Praha - Bílý prášek, který obdržel Hrad v dopise pro prezidenta Miloše Zemana, podle prvních analýz nebyl nebezpečný. České televizi to dnes potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec. Pokud by ale byl prášek přece jen životu nebezpečný, za žádnou cenu by se k prezidentovi nedostal.
Pražský hrad byl ve středu na nohou. Obdržel totiž dopis adresovaný prezidentovi Miloši Zemanovi, který obsahoval bílý prášek. Na místo ihned dorazili pyrotechnici, hasiči a policie, po následné analýze se ale ukázalo, že obsah dopisu zřejmě nebyl nebezpečný.
Pokud by ale českému prezidentovi byla zaslána nebezpečná zásilka, která by ho jakýmkoli způsobem ohrožovala, do Zemanových rukou by se nedostala.
"Každý dopis či balíček, který na Hrad dorazí, kontroluje ochranná služba speciálním rentgenem. Zkoumá, jestli v něm není prášek, drátky nebo jiná podezřelá věc," řekl MF Dnes dlouholetý mluvčí Václava Havla Ladislav Špaček.
Deník upozorňuje, že jednou už Miloš Zeman podobný dopis obdržel, a to v roce 2001, kdy jako premiér jednal s izraelským ministrem zahraničí. Tehdy se tomu smál a nebojí se ani dnes.
"V každé společnosti, a dokonce v každém městě, je několik obecních bláznů a já pokládám ten dopis za dopis jednoho z obecních bláznů," uvedl k tomu prezident.
Související
Prezident Pavel reagoval na Zemanova slova o možné kandidatuře
Zeman prý koketuje s další prezidentskou kandidaturou
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Babiš rovná vztahy s Hradem. Obnoví schůzky s Pavlem
před 3 hodinami
ČT představila novou nedělní debatu. Řešil se propad preferencí ANO i neefektivní zadlužování Česka
před 4 hodinami
Politico: Rusko plánuje novou pozemní ofenzívu na Kyjev
před 4 hodinami
Plzeň už má náhradu za Hyského. Viktoriány nově povede Radoslav Kováč
před 5 hodinami
Únik dokumentů z Trumpova úřadu měl dokázat americkou cenzuru. Odhalil něco úplně jiného
před 6 hodinami
Island v referendum odmítl návrh na obnovení přístupových rozhovorů s EU
před 7 hodinami
NASA posílá do vesmíru zbrusu nový teleskop. Je tisíckrát rychlejší než Hubbleův
před 9 hodinami
Nyní a navždy. Kanada umístila na břeh Ontarijského jezera velkou ceduli s nápisem
před 10 hodinami
Po katastrofě v Nepálu je už 750 mrtvých. Hrozí další sesuvy půdy
před 11 hodinami
Počasí: Déšť bude příští týden výjimkou, tropické teploty se ale neobjeví vůbec
včera
Posádka mise Artemis II převzala od Trumpa nejvyšší americké vesmírné vyznamenání
včera
Vlna vymazala z povrchu země celé vesnice. Zaplavená místa jsou nepřístupná, kolik lidí bahno pohřbilo nikdo neví
včera
USA potřebují venezuelskou ropu víc než kdy dřív. Z kontroverzní dohody mohou těžit všichni
Aktualizováno včera
Tragédie u Buči: Ruský noční úder si vyžádal nejméně 37 mrtvých a stovky evakuovaných
včera
Jednání o míru se nekoná. Rozhovory jsou mrtvé, přiznává Moskva
včera
Královské námořnictvo provedlo mimořádnou operaci. Sledovalo ruská plavidla v britských vodách
včera
Ruší Netflix, nekupují pivo. Kanaďané začali bojkotovat americké služby a zboží
včera
Katastrofální povodně v Nepálu mají už přes 600 mrtvých. Pohřešují se 3000 lidí
včera
Merz obviní Rusko z pokusu o dronový útok v Lipsku. Německo oznámí rozsáhlé sankce
včera
Čína záběry katastrofy v Nepálu cenzuruje. Ven nepustí videa ani výpovědi svědků
Zatímco záběry dravého proudu vody strhávajícího budovy v pohraničním přechodu Gyirong na hranici mezi Nepálem a Tibetem obletěly celý svět, obyvatelé Číny viděli z této katastrofy jen velmi málo. Tamní státní televize odvysílala z dramatických okamžiků pouze jediný statický snímek a videa popisující rozsah neštěstí z čínského internetu podléhajícího přísné cenzuře rychle mizí. Informování o záplavách, které si vyžádaly stovky obětí a pohřešovaných, podléhá prísnému dohledu státních orgánů.
Zdroj: Libor Novák