Praha - Publicista a politický komentátor Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách podíval na tragickou událost, který hýbe Českou republikou. Žena, která v úterý ubodala ve Žďáru nad Sázavou studenta a další tři lidi zranila, byla obviněna z vraždy a braní rukojmích a hrozí jí 15 až 20 let vězení i výjimečný trest. Podle Macka tomu zabránit nešlo.
Komentátor a někdejší spoluzakladatel ODS nepopírá, že tragédie ve Žďáru nad Sázavou je prostě tragédie. "Jistě vybudí debatu o zacházení s duševně nemocnými, což je zcela v pořádku. Hoch, který chránil svoji spolužačku a byl přitom zabit, si zaslouží náš obdiv a úctu, byť jde většinou v takovém případě o mimovolní jednání. Ostatní tragédií zasažení náš soucit," přiznává Macek.
Je podle něj ale nesmyslné mluvit o opatřeních, které zabrání opakování takových a podobných tragédií. "Těm, bohužel, nejde zabránit nikdy, je jen možné snažit se minimalizovat jejich počet , opatření se ovšem nesmějí přehnat do extrémů, znepříjemňujících každodenní život," dodal.
Na místo nešťastné události se chystá i prezident České republiky Miloš Zeman, to ale Mackovi přijde poněkud přehnané. "Prezident Zeman je pak dodatečně na místě tragédie zcela nadbytečný," udeřil Macek.
Stranou jeho glos neušla ani herečka Veronika Žilková, zastupující v jedné pražské čtvrti hnutí ANO. "Je v zájmu ostatních stran, které uspěly, aby s námi vycházely, protože peníze půjdou z magistrátu. A tam budou sedět dámy z ANO," cituje Macek její prohlášení a dodává: "A tak nám konečně s odzbrojující naivitou ukázala, jak to teď bude v Praze chodit."
Závěrem přidává na svém webu Viditelný Macek text opsaný ze sociální sítě Facebook. "Abych v tom neměl zmatek...v Praze se rozpadla Topka nebo Schwarzenberg?"
Související
Zemřel zakladatel a výrazná osobnost ODS Miroslav Macek
Proč ODS doopravdy vyloučila Klause mladšího? Exprezident Klaus se dopálil. A není jediný
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
před 3 hodinami
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
před 3 hodinami
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
před 4 hodinami
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
před 4 hodinami
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
před 5 hodinami
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
před 6 hodinami
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
před 7 hodinami
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
před 8 hodinami
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
před 8 hodinami
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
před 9 hodinami
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
před 10 hodinami
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
před 11 hodinami
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
před 11 hodinami
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
před 12 hodinami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 13 hodinami
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 14 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
Policie ukončila vyšetřování lednového pokusu o vraždu, jehož se cizinec dopustil v jednom z obchodních center v Hradci Králové. Kriminalisté se muže rozhodli obžalovat. V případě odsouzení může strávit za mřížemi až 20 let.
Zdroj: Jan Hrabě