Praha - Režisér Jan Němec včera osobně na Pražském hradě vrátil medaili za zásluhy na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Mezi vyznamenanými byl letos 28. října i Filip Renč. Ten dnes v rozhovoru pro Rádio Impuls označila Němce za "hloupého staříka".
"Současná hlava státu postavila do stejné řady zachránce židovských dětí či státníka, který se významně osobně podílel na porážce Adolfa Hitlera, s filmovými tvůrci, kteří nikterak nepřispěli k československé státnosti. Pouze ve své profesi přímo či nepřímo pomohli jednotlivé osobě k politické kariéře," uvedl Němec ke svému protestu.
"Že pan Němec tady dělá takový gerontofiligický gesta, že vrací svoje vyznamenání, který dostal od pana Havla, mně to přijde směšný a smutný zároveň. Když se dožiju jeho věku, tak bych nechtěl být takhle zapšklý a hloupý stařík jako je on," řekl Renč. (Pan Renč chtěl pravděpodobně říci "stařecká gesta". Slovo "gerontofiligický" neexistuje a "gerontofilní" je zase termín ze sexuologie - pozn. red.)
"Prostě jenom hlupák si může myslet, že člověk dostane státní vyznamenání za to, že o něm natočí jeden nebo dva reklamní spoty, které trvají minutu. Já jsem toho snad v životě natočil trochu víc. Já se domnívám, že za to mám to ocenění, a ne zajeden spot," uvedl také režisér, který se podílel na Zemanově prezidentské kampani.
Související

Režisér Renč zklamaný z politiky: Zeman mě potrestal

Česká televize musí platit milionové odškodné, kvůli Renčovi
Aktuálně se děje
před 15 minutami

Izraelci zadrželi dvě britské poslankyně. Vyhodili je ze země
před 55 minutami

S USA chce o clech jednat 50 zemí. Rusko si pochvaluje, že na ně je Trump neuvalil
před 1 hodinou

Americe se už nedá věřit? Německo zvažuje, že své zlaté rezervy stáhne z USA
před 2 hodinami

Konec levého oblečení a elektroniky? Svět jak ho známe skončil, připravme se na změny, varují Britové
před 3 hodinami

Zeť premiéra Fialy Chládek vykonává pět placených funkcí. Bere za ně sto tisíc
před 4 hodinami

Proti Trumpovi už se staví i Musk. Chce nulová cla mezi USA a EU
před 5 hodinami

1200 měst ve všech 50 státech. USA otřásají protesty proti Trumpovi
před 6 hodinami

RECENZE: Degenerace kinematografie ve prospěch TikToku. Sledování Minecraft filmu bolí
před 6 hodinami

Žádné příměří neexistuje, útoky pokračují. Jak Putinův vyslanec obelhal USA?
před 8 hodinami

USA začaly vybírat 10% základní clo. Vydržte, vzkazuje Trump Američanům
před 9 hodinami

Izrael oznámil novou fázi války: Pásmo Gazy rozseká na kusy
před 10 hodinami

Počasí se do příštího víkendu umoudří, ukazuje předpověď
Aktualizováno před 15 hodinami

OBRAZEM: Ceny Anděl ovládly legendy. Mišík má dvě sošky, Mládek zamířil do síně slávy
včera

Poslední rozloučení se Švehlíkem bude mít i druhé dějství. Syn prozradil podrobnosti
včera

Extraliga play off 2025: Kometa utekla Spartě na 2:1. Pražané marně slavili dva góly, sudí je zrušili
včera

Aktuální počasí: Začíná asi poslední zimní epizoda. Meteorologové řekli, co hrozí
včera

Dubnové důchody. Mění se termíny výplat, pošťáci mají napilno
včera

Hokejová Sparta se ponořila do smutku. Zemřel mistr světa Jiří Kochta
včera

Další incident na motokrosu. Dívku zranila motorka, která vyletěla mezi diváky
včera
Trump velebí novou celní politiku. Američanům slibuje historickou revoluci
Americký prezident Donald Trump i po třech dnech trvá na tom, že politika nových cel nese ovoce. Trump například konstatoval, že Čína je cly zasažena mnohem více než Spojené státy. Podle prezidenta probíhá ekonomická revoluce, jejíž výsledek se zapíše do historie.
Zdroj: Lucie Podzimková