Praha - Politický komentátor Miroslav Macek se v rámci svých pravidelných glos podíval na aktuální témata, která o víkendu proběhly v médiích. Na paškál si vzal psychotesty policistů, zdravotní pojištění i jednu petici.
"Předseda zdravotního výboru sněmovny profesor Rostislav Vyzula, nominovaný ANO, přišel při projednávání novely zákona č. 48 o veřejném zdravotním pojištění s návrhem na změnu cenotvorby léků. Návrh by ovšem zbytečně zvýšil platby zdravotních pojišťoven za léky, přičemž se v následné debatě zjistilo, že jednak pan poslanec této problematice nerozumí, hlavně však, že mu návrh „přistál na stole" od České asociace farmaceutických firem. Nekecá, maká..." glosuje Macek.
Podle Českého rozhlasu se loni k policii hlásilo skoro 5000 lidí, psychotesty ale úspěšně složilo jen 39 procent z nich. Podle odborníků zájemci neuspějí často kvůli tomu, že jsou nevyzrálí a závislí na rodičích. "Bohužel chybí údaj, kolik z nich vypravovaly k psychotestům matky - samoživitelky. Ale vzhledem k jednomu komentáři examinátora se zdá být vše jasné: „V řadě případů jsou závislí i ve vyšším věku, například ve 27 letech, na rodičích. Takovým příkladem bylo, když volala maminka, že syn nemůže přijít na pohovor, protože má angínu," podotkl k tomu komentátor.
Britský bulvární deník The Sun podle vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zajda Raada Husajna podněcuje nenávist vůči imigrantům. Redaktorka Katie Hopkinsová totiž napsala, že ji utrpení zoufalých lidí, kteří se chtějí dostat do Evropy, nechává zcela chladnou a proti lodím s nimi by nasadila dělové čluny. Očekává se, že editoři i autorka listu budou hnáni k odpovědnosti. "Budou hnáni k zodpovědnosti za to, že vyslovili názor, který by při realizaci v konečném důsledku znamenal méně mrtvých a podstatně méně následných problémů? Dočkáme se záhy toho, že za svůj názor budou lidé opět perzekuováni?" podotkl Macek.
Zaujalo ho i jedno hodnocení petice, které se objevilo na sociální síti Facebook. "Podivuhodné! Petici za zákaz průjezdu ruských motorkářů podepsali převážně ti, kteří podepisují petice za svobodu slova. Ovšem Šiklová a Halík chybějí, takže ta petice je nanic..." cituje komentátor.
Související
Pohřeb Schwarzenberga už má program. Vystoupí Pavel či Kalousek
Halík promluvil o Schwarzenbergovi. Kníže podle něj ukázal důležitou věc
Aktuálně se děje
včera
Ceny Anděl mají za sebou další kolo hlasování. Známe nominované
včera
FN Olomouc zareagovala na vyšetřování. Prozradila, co odhalilo její vlastní šetření
včera
Pro Čechy to nebude jednoduchý turnaj. Hokejisté na úvod prohráli s Kanadou 0:5
včera
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
včera
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
včera
Počasí se o víkendu navrátí k zimě. Meteorologové už plánují výstrahu
včera
Zabystřanova jízda stačila na 17. místo. Nejlepší sdruženář v TOP 20, muži v curlingu byli blízko senzaci
včera
V pražské ZOO se potvrdila ptačí chřipka. Platí mimořádná opatření
včera
Zemřel herec Van Der Beek, proslavil ho seriál Dawsonův svět
včera
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
včera
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
včera
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
včera
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
včera
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
včera
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
včera
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
včera
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
včera
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
včera
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
včera
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
Hlavní hygienička České republiky Barbory Macková varovala před konzumací vybraných šarží několika značek kojenecké výživy, které byly staženy z trhu kvůli riziku kontaminace toxinem cereulid. Podle dostupných informací byly do Česka od poloviny prosince dovážena balení těchto produktů z Francie, Německa, Nizozemska, Švýcarska a Irska. Problém se týká výrobků značek Nutrilon, Babybio, Bebelo, Beba, Aptamil či Alfamino.
Zdroj: Libor Novák