Praha - Iniciativa Martina Konvičky (IMK) svolala na dnešní odpoledne před saúdskoarabské velvyslanectví v Bubenči akci "s humorem do Mekky".
Magistrát shromáždění nezrušil ani přesto, že minulá akce IMK na Staroměstském náměstí způsobila paniku. Podle úředníků k tomu neměl důvod. K odvolání ani přesunutí akce organizátory nepřimělo ani oznámení magistrátu, že kvůli havárii kanalizace se akce před ambasádou nemůže konat.
V pátek se kvůli tomu pokusil dosáhnout zrušení akce náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). IMK to označila za naschvál a zvažuje i trestní oznámení.
Obavy už dřív vyjádřilo české ministerstvo zahraničí, které připomnělo odpovědnost státu za bezpečnost diplomatických zastoupení jiných států. Magistrát organizátory požádal, aby změnili místo konání, ti to ale odmítli.
V srpnu na Staroměstském náměstí vyvolala Konvičkova iniciativa svou protiislámskou akcí paniku mezi turisty. Vystupovali na ní maskovaní muži převlečení za bojovníky tzv. Islámského státu a stříleli z maket zbraní. Policie akci vyšetřuje jako výtržnictví.
Související

Muslimy do masokostní moučky? Žalobce dal Konvičkovy výroky k ledu

Zeman by si pražskou kavárnu musel vymyslet, i kdyby neexistovala, míní politolog
Martin Konvička , Demonstrace proti islámu (Praha)
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 6 hodinami

Ukrajinci slaví. Drony poškodily či zničily přes 40 ruských strategických bombardérů
Aktualizováno před 6 hodinami

OBRAT: Prezidentské volby v Polsku vyhrál Karol Nawrocki. Radost Rafała Trzaskowského byla předčasná
včera

První slova Novotného o nehodě. Hodnotím ji jako fantastickou, řekl
včera

Rakušan prozradil, co zjistil o přestřelce u česko-německé hranice
Aktualizováno včera

Ani v noci nebude klid. Bouřky mohou být i velmi silné, varuje ČHMÚ
včera

Rusové přiznali ukrajinský útok, Zelenskyj dohlížel. Škody jsou podle Kyjeva obrovské
včera

Pavel Novotný měl nehodu na dálnici u Prahy
včera

Rusové odletěli do Istanbulu. Zelenskyj řekl, co chce ukrajinská delegace
včera

Není spojenec jako spojenec. Máme věřit přátelství mezi Putinovým Ruskem a Kimovou KLDR?
včera

Zemanova slova o volbách neunikla pozornosti. Rakušan mluví o útoku na demokracii
včera

ANO by vyhrálo volby, do Sněmovny by se dostalo šest stran či hnutí
včera

Fico chce zase jednat s Čechy. O válce na Ukrajině či pokračování V4
včera

Medvěd v Česku. Obec u Luhačovic vyzvala místní k obezřetnosti
včera

Brambory mají svůj mezinárodní den. Co z nich vařili naši předci?
včera

Střelba na česko-německé hranici. Muž vytáhl na policisty zbraň, je po smrti
včera

Hamás nabízí za příměří živá i mrtvá rukojmí. Američané a Izraelci reagují
včera

Tragédie v Rusku. Vlak narazil do zříceného mostu, na místě jsou mrtví i desítky zraněných
včera

Bouřlivé počasí pokračuje. V neděli může být ještě hůře, varuje ČHMÚ
31. května 2025 21:55

Smrtelná nehoda na Chrudimsku. Řidič skútru přišel o život při srážce
31. května 2025 21:02
Bude mít fotbalová Sparta brzy nového trenéra? Spekuluje se o Belgičanu Clementovi
Již v nejbližších dnech se fanoušci fotbalové pražské Sparty mohou dozvědět jméno nového hlavního trenéra. Opět by se mělo jednat o zahraniční jméno, nemělo by se však v tomto případě jednat o dánskou cestu. Podle nejnovějších zákulisních informací, citovaných serverem Ruik.cz, je na cestě do české metropole belgický stratég Philipp Clement, jenž v minulosti prošel Monakem, Clubem Bruggy nebo Genkem.
Zdroj: David Holub