Praha - Prahou dnes prošel průvod proti ministru financí Andreji Babišovi. Do recesistického průvodu proti předsedovi hnutí ANO se zapojilo několik desítek lidí.
Pochod pod názvem Svátek práce Andreje Babiše směřoval z náměstí Republiky na Staroměstské náměstí. Babiš ve stejné době podepisoval svou knihu na pražské náplavce.
Podle odhadu policistů se průvodu recesistů účastnilo 60 až 80 lidí. Nesli transparenty: "V Čapím hnízdě s Andrejem, my se dobře pomějem", "S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak" nebo "Budujeme firmu pro světlejší zítřky".
Nápisy připomínaly hesla s prvomájových průvodů za minulého režimu. Cílem akce bylo podle jednoho z organizátorů Tomasze Peszyńského ukázat možné důsledky zrodu jednoho vůdce, který koncentruje obrovskou moc.
Při zahájení a ukončení se k průvodu připojil vůz, který za sebou táhl na přívěsu okousaný zelený list symbolizující demokracii, který okusovaly housenky se jmény Babiš, Putin, Orbán, Kaczynski, Trump, Fico nebo Zeman.
Babiš se dnes zúčastnil setkání s občany na pražské náplavce, kde uvedl, že rezignovat nehodlá. Reagoval tak na vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby se k nejasnostem kolem svého majetku a vydání jednokorunových dluhopisů společnosti Agrofert postavil jako chlap.
Sněmovna v březnu vyzvala Babiše, aby do konce dubna vyvrátil podezření z daňových úniků. Učinil tak v pátek v dopise, který adresoval poslancům i premiérovi. Sobotka se má k dopisu vyjádřit v úterý.
"Nevidím nejmenší důvod, proč bych měl rezignovat. V politice mám velmi dobré výsledky. Je to zoufalá akce ČSSD, která má nějaké preference. Pan premiér se zaměřil na mě a chce mě za každou cenu dostat z politiky a já si myslím, že to je škoda, že to poškozuje tuto vládu. Ta vláda je úspěšná i díky mně," řekl dnes Babiš novinářům.
Související
Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů
Babiš svolává Bezpečnostní radu státu. Stupeň ohrožení terorismem se může zvýšit
Andrej Babiš , Demonstrace , demonstrace proti EET (25. února 2017)
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
před 1 hodinou
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
před 2 hodinami
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
před 3 hodinami
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
před 4 hodinami
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
Světová ekonomika čelí vážné hrozbě v důsledku prodlužujícího se konfliktu mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem. Podle analytiků a představitelů energetických organizací se spotřebitelé po celém světě musí připravit na výrazné zdražování potravin, pohonných hmot i cestování. Tato krize zasahuje dodavatelské řetězce napříč všemi odvětvími, protože energie je základním vstupem pro veškerou produkci a dopravu.
Zdroj: Libor Novák