Demonstrace

Organizátoři připravují protivládní protest na Václavském náměstí. (23.3.2024)

Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna

Tisíce lidí se v sobotu odpoledne sešly na protivládní demonstraci na Václavském náměstí v Praze, za kterou stojí mimoparlamentní strana PRO v čele se svým předsedou Jindřichem Rajchlem. Ten pozval k mikrofonu například dva někdejší výrazné sociálnědemokratické politiky.
Demonstrace, ilustrační foto

Před ministerstvem spravedlnosti se sešli demonstranti. Požadovali spravedlnost pro oběti sexuálního násilí

V Praze se dnes konala hromadná demonstrace před ministerstvem spravedlnosti, na níž se stovky účastníků shromáždily, aby vyjádřily svůj požadavek na spravedlnost pro oběti sexuálního násilí. Protest, který zorganizovaly organizace Konsent a Amnesty International, navazuje na případ muže, který byl usvědčen z opakovaného znásilnění nevlastní dcery, ale odvolací soud mu tříletý trest zmírnil na podmíněný.
Lidé se v Praze sešli na protivládním protestu pořádaném odbory. (27.11.2023) Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Stávka v Praze. Centrem prošli demonstranti a studenti, stávkovaly školy i odbory

V Česku dnes proběhla probíhá série protivládních stávek. Celý den se stávkovalo na základních, středních a mateřských školách, podle odhadu odborů se v různé míře měly zapojit více než dvě třetiny zařízení. Protestní akce na dnešní den připravily také odbory, jimž vadí vládní úsporný balíček či chystaná důchodová reforma. 
Ilustrační fotografie.

Na demonstraci v Praze dnes dorazili příznivci Palestiny i Izraele

Na Václavském náměstí v Praze se v neděli večer sešly desítky lidí na demonstraci za ukončení násilí v Palestině a Izraeli. Na akci, která začala v 16 hodin, dohlížejí policisté i úředníci pražského magistrátu. Dorazila i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
Policie ČR

Zásah policie u Národního muzea byl v pořádku, potvrdila GIBS

Muž, který podal trestní oznámení na policisty a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli jejich zásahu u Národního muzea během březnové protivládní demonstrace, neuspěl. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) potvrdila, že zásah byl prováděn v souladu s pravidly, a tak podnět označila za neopodstatněný.
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie dohledala i druhého demonstranta, který měl napadnout policisty

Policie dohledala i druhého muže, jehož se snažila vypátrat v souvislosti s děním po březnové demonstraci na Václavském náměstí v Praze. První podezřelý se sám přihlásil v květnu. Oba muži před Národním muzeem napadli strážce zákona žerdí, na které měli zavěšenou vlajku.
Ve Strakonicích se dnes odehrál protestní pochod odborářů proti vládnímu konsolidačnímu balíčku. V průvodu zhruba 70 lidí. Protest trval hodinu (20. července, Strakonice). Prohlédněte si galerii

Demonstrace: Ve Strakonicích odboráři ostře vyjádřili, co si myslí o vládním balíčku

Ve Strakonicích se dnes odehrál protestní pochod odborářů proti vládnímu konsolidačnímu balíčku. Podle zpravodaje ČTK šlo v průvodu zhruba 70 lidí. Protest trval hodinu. Odboráři nesli transparenty s nápisy "Vláda proti lidem, lidé proti vládě" nebo "Stop reformám proti důchodcům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým, nejchudším domácnostem" a skandovali "Demisi, demisi" nebo "Pryč s touto vládou!". Někteří demonstranti měli české vlajky, troubili na modré trumpetky. Protest doprovázel i hřmot řehtaček, píšťalek a megafonů. Byla to první protestní akce odborářů v ČR namířená proti vládnímu balíčku. Ten míří proti zaměstnancům a důchodcům, řekli odboráři.
Ruská policie zatýká lidi, protestující proti Putinovi, photo by Kirill Kruglikov

Rusové agresi proti Ukrajině vnímají jako „lidovou válku“, veřejné mínění je neotřesitelné

Valná většina Rusů podporuje válku Moskvy proti Ukrajině. Ve výzkumu na to přišli analytici think-tanku Levada Centre, o jeho výsledcích informoval zpravodajský server Euronews. Ruská společnost si už zvykla, že protestovat je zbytečné – ukázaly to jak protesty ze začátku války ve velkých ruských městech, tak menší demonstrace po vyhlášení částečné mobilizace v národních republikách uvnitř Ruské federace. 

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy