
Praha - Duo Miloš Pokorný a Roman Ondráček, které vystupuje pod jménem Těžkej Pokondr, skončilo na Frekvenci 1. Tam měli moderátoři až do dneška svůj pořad názvem Den začíná v osm. Svůj konec odůvodnili tím, že jim vedení rádia mluvilo do toho, jaké hosty si smí a nesmí zvát.
„Moderátoři Miloš Pokorný a Roman Ondráček, známí jako duo Těžkej Pokondr, dnes skončili v rádiu Frekvence 1. Vedení jim cenzurovalo výběr hostů do nejposlouchanějšího rozhlasového pořadu, kam si zvali své hosty a debatovali s nimi o práci a životě,“ uvedl na sociálních sítích investigativní novinář Jaroslav Kmenta.
Poukazuje na to, že Pokondři měli se svými šéfy spory již delší dobu. „Vše vygradovalo tento týden, kdy si chtěli pozvat do studia mne, abychom pošprechtili o mé nové knize Boss Babiš. Bossové Frekvence 1 jim to ale zakázali. Prý propagace, a taky politika… takový to blablabla. 'Pozvěte si Kmentu za měsíc,' radili jim prý šéfové,“ uvedl Kmenta.
Zprávu potvrdili i Pokorný s Ondráčkem, kteří na svém facebookovém profilu už v pondělí uvedli, že „se něco chystá“. „Už nás nebaví zákazy hostů na Frekvenci 1 od našeho šéfa Miroslava Škody. Dnes nám zakázal dva hosty – Jaroslava Kmentu a Karla Heringa. To už fakt není možný a hlavně už nás to nebaví, takže zítra se uvidí. Ale i jemu ráno pustíme na jeho rádiu náš song a začínáme si dělat konečně něco svého a hlavně s normální partou. Rádio milujeme ale tohle už je přes lajnu a to tak, že definitivně,“ napsali.
Pokondři se s Frekvencí 1 rozloučili po svém – a velmi drsně. „Dnes ráno pustili šéfům na rozloučenou ve svém pořadu svůj nový hit Kretén, který je předělávkou známého hitu devadesátých let Sketmen. Klip k této písni je skvostný a doporučuji si ho pustit. Kdo v něm nepozná Andreje Babiše a Miloše Zemana, je sketmen. Hoši tleskám vám za to. Miluji každého, kdo se nepodělá ze svých Bossů. A Bossům vzkazuji: Nemám rád předposranost,“ vzkázal jim Kmenta.
„Kdo se bojí Babiše a Zemana, nezaslouží si důvěru ani pozornost. Natož pokoru a loajalitu. Asi jsem kretén, ale svoboda projevu je pro mně dost cenná hodnota,“ dodal novinář.
Frekvence 1 je soukromá celoplošná rozhlasová stanice. Společně s rádii Evropa 2, Rádio Bonton, Dance radio a Zet patří do mediální skupiny Lagardère Active Radio International. Je třetí nejposlouchanější celoplošné rádio v Česku
9. června 2025 13:57
Chyba v e-shopu Reebok: Zboží za zlomek ceny, teď nad objednávkami visí otazník
Související

Smrt Jiřího Pomeje: Odešel bezva herec, člověk plný nápadů a hlavně kamarád, říkají jeho kolegové

VIDEO: Těžkej Pokondr zveřejnil novou píseň, Andreji Babišovi se rozhodne líbit nebude
Těžkej Pokondr , Jaroslav Kmenta , Rádio Frekvence 1 , cenzura
Aktuálně se děje
před 1 hodinou

Pohonné hmoty jako na houpačce. Po zlevnění mají opět zdražit
před 2 hodinami

Filmové Vary lákají hvězdy i bez Bartošky. Letos dorazí Michael Douglas
před 2 hodinami

Policie odhalila nebezpečného člověka. Začalo to sérií požárů, muž je podezřelý i z vraždy
Aktualizováno před 3 hodinami

Zázrak. Indové informují o přeživším cestujícím z letounu Air India
před 4 hodinami

Na Sokolovsku utekla chovateli puma. Lidé mají být obezřetní
Aktualizováno před 4 hodinami

OBRAZEM: Teď jde o všechno v Praze. Fialova předvolební tour pokračuje
před 5 hodinami

Tropické počasí potrápí značnou část Evropy. Česko nebude výjimkou
před 6 hodinami

Symbol protestů v USA: Proč demonstranti v Los Angeles mávají mexickou vlajkou?
před 7 hodinami

Gardistům ani vojákům se do LA nechce. Trump nás zneužívá, nechceme jít proti svým lidem, říkají
Aktualizováno před 8 hodinami

Mimořádná zpráva Zřítilo se letadlo směřující do Londýna. Na palubě bylo přes 200 lidí, nikdo nepřežil
před 8 hodinami

K ukončení války na Ukrajině stačí čtyři kroky, tvrdí bývalý poradce Bushe
před 8 hodinami

Írán spouští třetí zařízení na obohacování uranu. Varuje před "bezprecedentní" odvetou, Izrael žádá svět, aby jednal
před 9 hodinami

Putin se Trumpovi jen vysmívá, prohlásil Sikorski
před 10 hodinami

Ve sklepě a bez vody. Zjistilo se, kam úřady odvádí zadržené imigranty
před 11 hodinami

Mohou protesty proti Trumpovi změnit politiku v USA? Rýsuje se v nich prezidentský kandidát
před 12 hodinami

Macron si předsevzal nadlidský úkol: Zakázat sociální sítě je těžší, než se může zdát
před 13 hodinami

Netanjahu si podřezal větev? Přiznal, že izraelská rozvědka podporuje palestinské klany v Pásmu Gazy
před 14 hodinami

Tragédie v Gaze: Izraelské síly zabily nejméně 60 Palestinců při snaze získat jídlo
před 15 hodinami

Napětí v USA eskaluje: Policie zasahuje proti demonstrantům, do ulic míří i mariňáci
před 16 hodinami
Letní počasí je tady. O víkendu dorazí tropické teploty
O víkendu nás čeká tropické počasí. Zatímco v sobotu podle ČHMÚ.cz denní maxima hranici třiceti stupňů zřejmě nepřekonají, v neděli naměříme až 32 stupňů.
Zdroj: Libor Novák