Jdi do p*dele, vole. Mám dluhy 300 tisíc, pomoz mi, ty vole. Ke Krausovi přišel Hilšer a bylo to divoké

Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil k dění v Česku i v zahraničí. Jako hosta si pozval mimo jiné i neúspěšného prezidentského kandidáta Marka Hilšera. Po něm chtěl, aby mu ukázal, jak by se choval ve funkci prezidenta. A pak se začaly dít věci...

„Jistě jste si všimli, že tu máme rušno, byly demonstrace kvůli panu Ondráčkovi. Daleko živější a nepříjemnější je situace u našich slovenských přátel, kde jde o velmi delikátní věc, protože je to spojeno s vraždou. Já bych jenom našim slovenským přátelům řekl, ať jsou obzvláště ostražití, zejména média. V Česku máme případ pana Kramného, který měl před čtyřmi lety nehodu se svou ženou a dcerou. Teď jsem zrovna četl, že ústavní soud to vrací k soudu, protože to není prokázané. Hlavně neosočit někoho dopředu. Já s tím mám v mnohem menší míře nepatrně stejnou zkušenost s dopravní nehodou. Škody, které může způsobit kdokoliv křivým obviněním, jsou nevratné,“ upozornil moderátor.

Pak se pozastavil i v Itálii nám vyhráli populisté a extremisté. „Populisté a extremisté vyhrávají všude a pořád. A já se pořád ptám – kdo jsou populisté a extremisté, a čím to, že vyhrávají. Měli bychom se asi zamyslet nad tím, jak to udělat, aby nevyhrávali. Pak jsem si ale uvědomil, že když se seznámí muž se ženou – to se stalo i mě, dokonce několikrát – a má o ni vážný zájem a uchází se o ni a ona o něj, tak jsou to taky dva populisté,“ přirovnával politiku k běžnému životu.

Partneři si podle jho slov také slibují, jaký jejich vztah bude. „A pak to vidíte u soudu – tam je při rozvodu realita. Já si neumím představit, kdo by nikoho volil, kdyby mu sliboval něco jiného než to, co se tomu voliči líbí. Že by říkal: Snížíme vám penze, jinak to nepůjde, elektřina bude dražší, práce nebude. Tak nevím, ani já bych ho nevolil. Pokud byste věděli, kde volí někoho takového, dejte mi vědět,“ dodal Kraus.

Jeho hostem v show byl i neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer. Padl i dotaz na to, jestli bude v příštích volbách znovu kandidovat. „To nevím, musím se zeptat manželky,“ přiznal. Uvedl také, že o první kandidatuře rozhodl sám, další mu ale už jeho žena zakázala.

Kraus pak chtěl názorně ukázat, jak by se Hilšer jako prezident choval. „Prezident by měl v lidech motivovat dobré vlastnosti,“ vysvětloval mu uchazeč o křeslo na Hradě. Moderátor ho požádal, by mu to názorně ukázal a zkusil ho motivovat. „Já vám budu dělat standardního nas*anýho voliče. Takového českého rozpolcence. A vy mě zkuste motivovat nějakými příklady, abych se cítil líp. Berte to, že jsem zachmuřený, zapšklý, nesebevědomý, podrážděný, mám půjčku, exekuci a jsem bez práce,“ úkoloval ho Kraus. „Vy mi dáváte samé těžké úkoly, smál se Hilšer. „Já bych vám řekl: Pane Krausi, máte to jako fakt těžký. Není to jednoduchý, ale já vám pomůžu a budu za vás bojovat,“ začal.

Kraus ještě doplnil, že s ohledem na to, jak se popsal, by potřeboval dostat svolení k tykání, protože podobné typy lidí jsou zvyklé všem tykat. „Vy jste mi řekl, že jsem v v blbé situaci. A já bych vám řekl: To vím, ty vole, že jsem v blbý situaci,“ spustil Kraus. „Vím, že jsi v blbé situaci, ale něco s tím uděláme,“ pokračoval Hilšer. „Ale co s tím uděláme, ty vole. Kdy, vole?“ skákal mu do řeči Kraus. „Teď s tím nic neuděláme. Máme na to jeden nebo dva roky...“ vysvětloval mu potenciální prezident. „Dva roky? To jdi do p*dele, vole. Mě je blbě už teď, vole. A nevím, co bude za dva roky,“ hrál si na „burana“ Kraus. „Honzo, kdybych byl premiérem, šlo by to rychleji, ale jsem jenom prezident,“ opáčil mu Hilšer. „Mám dluhy 300 tisíc, pomoz mi, ty vole. Potřebuju píchnout,“ tlačil Kraus na „prezidenta“. V tomto duchu pak jejich fiktivní rozhovor pokračoval ještě nějakou chvíli. 

Související

Více souvisejících

Jan Kraus Marek Hilšer volby v Itálii Slovensko Zdeněk Ondráček

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Alena Schillerová a Andrej Babiš

Rozpočet je vyčerpaný, Babiš by stále rozdával. Kdy dojdou státu peníze?

Lídr stále extrémnější populistické politické opozice k současné vládě v českém Parlamentu, na Slovensku soudem uznaný agent komunistické Státní bezpečnosti s krycím jménem Bureš, Andrej Babiš tvrdí, jak jste se mohli i na našich stránkách přesvědčit, že za jeho vlády se snížil dluh na 30 procent a že on předal zemi se šestým nejmenším dluhem (v celé EU). A že prý není pravda, co si vymyslela nynější vláda, že hrozí bankrot. Prý toho Fialovi lidé využili, aby lidem vzali peníze. Tak jo. V online diskusi by přišel jistě i výraz OMG (Pane Bože!).

včera

včera

včera

Snímky z 8. června 2023 ukazují letecký pohled na požár u řeky West Kiskatinaw, která se nachází 10 km (6 mil) východně od Tumbler Ridge v Kanadě. Na západě země stále hoří desítky požárů: 62 v Albertě, 76 v nejzápadněji v Britské Kolumbii a 24 v Saskatchewanu. Prohlédněte si galerii

OBRAZEM + VIDEO: Kanadské apokalyptické inferno. Vrtulník ukázal něco, co nikdo nikdy nechce zažít

Vrtulník proletěl přímo kolem zuřícího lesního požáru v Britské Kolumbii. Požár poblíž městečka Tumbler Ridge nevykazuje žádné známky ústupu a očekává se, že jeho intenzita bude dále narůstat. Kanada v posledních týdnech trpí akutními lesními požáry po celé zemi. Část kouře se snesla i do Spojených států, kde zahalila města jako New York do smogu. Informuje The Independent.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Scholz si chce opět volat s Putinem. Letos spolu ještě nemluvili

Německý kancléř Olaf Scholz se opět chystá telefonicky spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Neřekl však, kdy se má rozhovor obou státníků uskutečnit. Politici spolu naposledy mluvili na konci loňského roku, tedy už v průběhu ruské invaze na Ukrajinu. 

včera

Shannen Dohertyová

Shannen Doherty: Rakovina zasáhla už i mozek

Americká dvaapadesátiletá herečka Shannen Dohertyová známá jako Brenda Walshová z ikonického seriálu Beverly Hills 90210, v úterý oznámila na sociální síti, že její boj s rakovinou prsu, který trvá už od roku 2015, postoupil do fáze metastáz v mozku. Informaci zveřejnila CNN.

včera

Švédsko

Rasová politika, která inspirovala nacistické Německo. Švédové od 30. let sterilizovali desítky tisíc lidí

Server Euronews během týdne přinesl nepříjemné informace o poměrně nedávné švédské historii. V letech 1934-1976 země zavedla plán, který se opíral o poznatky rasové biologie. Jeho podstatou bylo zbavit se určitého typu lidí – těch „slabších“. Švédské ústavy pro výzkum rasové genetiky byly v roce 1927 dokonce inspirací pro Německo, které si toho roku založilo svůj vlastní. Neslavnou korunu nasadil takovéto politice Adolf Hitler ve 30. a 40. letech, kdy jeho rasová „politika“ – lépe řečeno nenávist – zabila miliony nevinných osob z řad národů nacisty považovaných za méněcenné. 

včera

Lidická tragédie je podle Pavla symbolem, který je stále aktuální

Lidická tragédie je podle prezidenta Petra Pavla symbolem, který je stále aktuální. I dnes je po světě množství konfliktů, při nichž umírá civilní obyvatelstvo, upozornil Pavel v Lidicích na Kladensku při dnešním pietním aktu k 81. výročí vyhlazení obce nacisty. Vzpomínky se zúčastnilo několik stovek lidí.

Zdroj: ČTK

Další zprávy