Záchranáři převezli do nemocnic 12 účastníků dnešního maratonu

Praha - Pražská záchranná služba převezla do nemocnic 12 účastníků dnešního maratonu. Dalších 26 ponechali zdravotníci po ošetření na místě bez nutnosti nemocniční péče. Záchranáři zasahovali hlavně u kolapsových stavů, vyčerpaných a dehydratovaných běžců. Na twitteru to uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Podle policie byl průběh maratonu klidný, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský.

"Během maratonu ošetřili naši záchranáři celkem 38 běžců, z toho 25 v modulu Golem," napsala Poštová. Kamion Golem je během maratonu tradičně umístěn na Staroměstském náměstí, záchranáři ho využívají v případě komplikovanějších zásahů. Z běžců převezených do nemocnic musel být podle mluvčí jeden hospitalizován na jednotce intenzivní péče, měl metabolický rozvrat.

Záchranná služba měla vedle kamionu Golem na trase závodu osm posádek rychlé zdravotnické pomoci a jeden tým s lékařem. První pomoc poskytovali záchranáři také ve dvou stanech na Václavském náměstí a na Ovocném trhu. Se zdravotníky spolupracovaly čtyři cyklohlídky pořadatelů.

Pražský maraton provázely jako každý rok uzavírky ulic, mostů a náměstí nebo zákazy parkování v centru hlavního města. Značně byl omezen také provoz tramvají. Start 24. ročníku Pražského maratonu byl v 09:00 na Staroměstském náměstí, závodníci měli na zdolání trati sedm hodin. Na některých místech dopravní uzavírky začaly už několik hodin před startem závodu a trvaly i po jeho ukončení v 16:00.

Související

Pražský maraton 2023.

Prague International Marathon odstartuje prezident Pavel a ozdobí ho řada celebrit z Battle of the Teams

Zítra v neděli odstartuje 27. ročník Maratonu Praha. Letos se na něm uskuteční řada novinek. Start jednoho z nejúspěšnějších běžeckých závodů na světě je totiž naplánován z Václavského náměstí a řada doprovodných programů se uskuteční v Marathon Expo na Výstavišti Holešovice. Očekává se více než 10 tisíc běžců. Také letos maraton ozdobí projekt Battle of the Teams, do kterého se zapojilo pět týmů. Slavnostní start provede v neděli od 9:00 prezident Petr Pavel. 

Více souvisejících

Pražský maraton

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Aktualizováno před 14 hodinami

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

před 15 hodinami

před 16 hodinami

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy