Zaprodanec a komediant Bartoška? Ve Varech se vyfotil s Babišem a sklidil kritiku. Slovenskej zmrďák, odplivl si herec

Praha - Premiér Andrej Babiš před několika dny navštívil Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Při té příležitosti se několikrát vyfotil s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou. Právě kvůli těmto fotkám se ale Bartoška stal terčem kritiky.

Babiš se ve Varech spolu s polským premiérem Tadeuszem Morawieckým zúčastnil promítání filmu Rain Man.

Na facebooku sdílel Babiš hned několik fotek se svým polským protějškem i šéfem festivalu Jiřím Bartoškou. „Díky moc za pozvání,“ napsal k jedné z fotek. „Po Rain Manovi jsme zašli na pivo,“ dodal.

Kvůli tomu se ale stal Bartoška terčem kritiky. „Děkuji že ukazujete pravou tvář těch, co volají po demokracii viz Bartoška/Dyk proslov!! Když jde o prachy a sponzorské dary tak jde i demokracie stranou,“ napsal pod fotku jeden z uživatelů. „Jak se někdo může dobrovolně vyfotit s StBákem....to nechápu. Takto si kur..... charakter,“ přidal se další.

„Zdá se,že jsou prodejní i herci, bohužel nadání nejde ruku v ruce s charakterem,“ přisadil si další z Čechů. „Palec dolu pane Jiří Bartoška. Skutečně máte tohle zapotřebí?“ přidal se jiný. „Bylo by dobré kdyby se komedianti veřejně nevyjadřovali k politice...“ myslí si jede z diskutujících.

Bartošky se ale zastal herec Jiří Maryško, který sám festival ve Varech navštívil. „Takhle si všichni představujem Barťáka na společný fotce s Babišem těsně potom, co vyletí ptáček. Takový Sokolové na něj aspoň pískli, že jo. Jenže Sokolům se to píská, když jsou v hejnu...“ napsal k fotce, kterou zveřejnil na facebooku.

Ty, kteří Bartošku za fotografie s Babišem odsoudili, tvrdě zkritizoval. „Zapálený svazáky z tábora dobra, který spustili na poplach podobným způsobem, jako to uměj slušní lidé z tábora opačnýho a střihem zatratili Bartošku, Vary i celej "zaprodanej" festival, bych rád upozornil, že "Bartoška" je jméno a "prezident" je povolání,“ zdůraznil herec.

Na Bartoškově místě by se prý většina lidí zachovala stejně. „Takže až ten slovenskej zmrďák navštíví vaši restauraci, jste-li pingl, nebo váš operační sál, jste-li doktor, budete muset Bureše obsloužit stejně, jako Barťák. S tím se holt musíte smířit, tohle je jenom následek. Příčinu vyčítejte debilům, co ho volej, nebo nechoděj volit vůbec...“ dodal Maryško.

A rozhodně není jediný, kdo si to myslí. „Naprostej souhlas!“ podpořil jeho slova zpěvák Matěj Ruppert.

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš Jiří Bartoška Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV)

Aktuálně se děje

před 42 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 10 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

Budoucí vstup Ukrajiny do EU v Maďarsku narazil. Orbánovi se členství Kyjeva nelíbí

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek prohlásil, že je potřeba zodpovědět některé "velmi dlouhé a složité otázky", než bude moci Evropská unie zahájit rozhovory o členství s Ukrajinou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy