Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV)

Volodymyr Zelenskyj a Petr Fiala v Praze (7. července 2023). Glosa

Události Petra Nutila: Vedro jak v troubě, Zelenskyj na Hradě a nová sociální síť Threads

Milí moji. Vím, že se vám nechce v tomhle vedru nic, než se jen válet u vody, opalovat se a posílat našpulená trapná selfíčka z dovolených na sociální sítě, čímž ilustrujete totální prázdnotu a nudu svých běžných životů, ale budiž. S tím nic nenadělám a ani nechci. Ale i tak, pro ty příčetnější z vás, kteří se ještě zcela nerozpustili v na plné kule zuřící okurkové sezóně, máme další vydání Událostí PN. Nech sa páči. 
Daniela Kolářová navštívila Karlovy Vary Prohlédněte si galerii

Daniela Kolářová rozesmála celé Karlovy Vary, lidé jí tleskali vestoje + FOTO

Herečka Daniela Kolářová uvedla dnes na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary film Kulový blesk z roku 1978. V oblíbené komedii hraje jednu z hlavních roli po boku s Josefem Abrhámem. Daniela Kolářová v sobotu převezme od prezidenta festivalu Křišťálový glóbus za přínos české kinematografii a film Kulový blesk sama vybrala pro svou prezentaci. Diváci ji odměnili několikaminutovým potleskem vestoje.
Ewa Farna v Karlových Varech

Ewa Farna tohoto ve Varech strašně lituje

Zpěvačka Ewa Farna, která ve čtvrtek večer vystoupila v hudebním programu filmového festivalu v Karlových Varech, si festivalové atmosféry příliš neužila. Přestože patří k milovnicím filmů, musela hned po koncertu z pracovních důvodů odjet do Prahy. Stihla tak během několikahodinového pobytu jenom vystoupení a několik rozhovorů pro média.
Petr Pavel s manželkou letí do Británie

Petr Pavel a jeho žena Eva dorazili na MFF do Karlových Varů

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes přijeli do Karlových Varů na mezinárodní filmový festival. Cílem návštěvy je poukázat na význam akce, program je ale soukromý, sdělila ČTK Pavlova mluvčí Markéta Řeháková. Prezident s manželkou mimo jiné navštívili projekci filmu mladých českých autorů Bod obnovy, jejich příchod provázel velký zájem médií.
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Glosa

Události Petra Nutila: Babiš v ponorce, svatý Ovčáček a Vary ve varu

„Minulý týden jsme řešili tu ponorku. Tedy já ne. Oni to řešili. A to, že se utopilo 200 lidí, ilegálních migrantů, to nebyly titulky? Titulky byla nějaká ponorka, kde tři miliardáři se vydali někam dolů. No tak samozřejmě je mi to líto, ale takhle to tu funguje.“ Prohlásil Andrej Babiš v projevu na půdě Sněmovny. Rozumět tomu není potřeba, pořád je to staré dobré babišovské blábolení, ale napadlo mě,jestli to třeba zas někdo nechce zhudebnit? Mohlo by se to zařadit po bok mistrovského díla „Matematický model,“ vycházejícího z podobného Babišova blábolení, jímž si můžete osvěžit své uši.
Ewan McGregor v Karlových Varech

KVIFF 2023: Cenu prezidenta festivalu převzal Ewan McGregor

Dnes přijal skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor ocenění od Jiřího Bartošky a to Cenu prezidenta na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. McGregor, který se proslavil celosvětově díky filmu Trainspotting, poté společně se svou dcerou, herečkou a producentkou Clarou McGregorovou, uvedl jejich společný film Druhá šance.
Russell Crowe okouzlil diváky před hotelem Thermal jako muzikant

Russell Crowe okouzlil diváky před hotelem Thermal jako muzikant + FOTO

Australský herec Russell Crowe, který dnes převzal Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, se v Karlových Varech představil také jako muzikant. Poté, co ho odpoledne na červeném koberci přivítaly davy fanoušků a novinářů a absolvoval slavnostní zahájení, se na festivalu objevil jako zpěvák skupiny Indoor Garden Party. Zaplněnému hledišti před hotelem Thermal na bezplatném vystoupení nabídl svoji bluesrockovou a country hudbu.
Russell Crowe

Do Varů přijede Russell Crowe, na festivalu vystoupí s kapelou

Na letošní sedmapadesátý ročník karlovarského filmového festivalu přijede australský herec Russell Crowe. Organizátoři to v pátek oznámili na sociálních sítích. Filmová přehlídka proběhne v lázeňském městě na západě Čech od 30. června do 8. července.
KVIFF CLassics: V návaznosti na tradici uvádění digitálně zrestaurovaných filmů a filmových retrospektiv na karlovarském festivalu se jeho pořadatelé rozhodli věnovat filmovým legendám samostatnou přehlídku.

Nová přehlídka KVIFF Classics připomene v pražských kinech filmové legendy

Projekcí digitálně restaurovaného filmu Sedmikrásky režisérky Věry Chytilové začne dnes v pražském kině Světozor přehlídka KVIFF Classics věnovaná filmovým legendám. Pořádá ji karlovarský filmový festival a na diváky čekají filmy ze zlatého fondu světové kinematografie, k jejichž autorům patří Jean-Luc Godard, Paul Thomas Anderson, Martin Scorsese či Luchino Visconti. V pražských kinech Světozor a Ponrepo potrvá do neděle.
Geoffrey Rush

Ceny si z Karlových Varů odvážejí Rush, del Toro i Polívka

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dnes ve Velkém sále hotelu Thermal dostal australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush. Držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon a tří dalších oscarových nominací se stal během své několikadenní návštěvy filmové přehlídky oblíbeným u filmových diváků i dalších návštěvníků karlovarského filmového festivalu.
Restaurace, ilustrační foto

ČOI provedla v Karlových Varech 30 kontrol, zjistila pochybení u poloviny restaurací

Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla v Karlových Varech od začátku letošního ročníku filmového festivalu zatím tři desítky kontrol restaurací a barů. Pochybení inspektoři zjistili téměř v polovině případů. Nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení míry u nápojů a hmotnosti u pokrmů. O průběžném výsledku kontrol dnes informoval web iROZHLAS.cz a Česká televize.

Aktuálně se děje

před 52 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

Jeden neúspěch za druhým. Wildersovi se navzdory vítězství nedaří složit koalici

Geert Wilders nemá ani týden po volbách v Nizozemsku jasnou budoucí koalici. Při pokusu o sestavení vlády naopak utrpěl další neúspěch, když jeho krajně pravicovou Stranou svobody (PVV) odmítla i nová středopravicová strana Nová společenská smlouva (NSC). 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy