Již příští týden začne letošní MFF Karlovy Vary. 59. ročník festivalu bude po mnoha letech prvním bez dlouholetého prezidenta Jiřího Bartošky, který na začátku května zemřel ve věku 78 let. Prakticky od té chvíle se řešilo, jak si ho organizátoři filmové přehlídky připomenou. Nyní už jsou detaily festivalové pocty známé.
Bartošku si na festivalu připomenou zahajovacím filmem Musíme to zarámovat! (rozhovor s Bartoškou v červenci 2021), projekcemi filmu Teorie tygra a výstavou Jiří Bartoška – KVIFF President, informovali organizátoři na webu.
Film Musíme to zarámovat! zachycuje dosud nespatřený neformální rozhovor Bartošky s producentem Milanem Kuchynkou. Hovor se dotýká rozmanitých témat – od gymnaziálních studií přes sametovou revoluci po setkání s hvězdami. Diváci ho budou moci sledovat i online na platformě www.kviff.tv po skončení slavnostního zahájení festivalu. Pro veřejnost bude uveden i 7. července v 16:00 a 11. července v 19:30 v Kongresovém sále hotelu Thermal.
Promítat se bude také film Teorie tygra režiséra Radka Bajgara z roku 2016. Tragikomedie o mezilidských vztazích a genderových rolích bude k vidění 7. července ve 13:45 a 11. července ve 22:00 v Kongresovém sálu hotelu Thermal.
Výstavu o Bartoškovi najdou návštěvníci festivalu na 30 velkoplošných panelech mezi hotely Thermal a Pupp. Půjde o 60 černobílých snímků, které zachycují očima festivalových fotografů nejdůležitější festivalové okamžiky i unikátní portréty mimořádné osobnosti, která tři desetiletí stála v čele karlovarského festivalu.
59. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční ve dnech 4. až 12. července.
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Související
REPORTÁŽ: Po červeném koberci až do kanceláře Jiřího Bartošky. Češi mu dali sbohem
Česko se naposledy rozloučilo s Jiřím Bartoškou
Jiří Bartoška , Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV)
Aktuálně se děje
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
včera
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
včera
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
včera
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
včera
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
včera
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
včera
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
25. prosince 2025 21:05
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
25. prosince 2025 19:48
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
25. prosince 2025 18:35
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
Ukrajinská armáda během čtvrtka podnikla masivní úder na energetickou infrastrukturu hluboko v ruském vnitrozemí. Podle oficiálních informací ukrajinského generálního štábu zasáhly britské střely Storm Shadow ropnou rafinerii v Novošahtinsku v Rostovské oblasti.
Zdroj: Libor Novák