Litvínov (Mostecko) - Hasiči se obávají toho, že se propadne střecha haly Celio v Litvínově, jež od dnešních 13:00 hoří. Nemohou proto dovnitř a halu hasí jen zvenku. Na střeše haly, která by se mohla zřítit, jsou navíc fotovoltaické panely. Předběžná škoda se odhaduje na 100 milionů korun. Hala stále hoří v plném rozsahu, na místě zasahuje 110 hasičů a 27 hasičských vozidel ze 17 jednotek, řekl kolem 19:30 ČTK mluvčí hasičů Ústeckého kraje Milan Rudolf. Hasiči vyhlásili nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu. Zásah určitě potrvá nejméně do rána.
Kvůli velkému množství vody, které je potřeba k hašení, využívají hasiči také velkoobjemové čerpadlo, jímž čerpají vodu z jezera Most. V hale bylo při vypuknutí požáru hodně odpadu, který měla firma vytřídit.
Firma nenahlásila nikoho pohřešovaného, mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník ČTK potvrdil, že dosud nebyl ani nikdo zraněn. S hasiči na místě spolupracuje také chemická laboratoř, která měří zplodiny v ovzduší.
"Při hašení se navíc ukázalo, že hala, která má rozměry 80 na 40 metrů, má na střeše fotovoltaickou elektrárnu. To samozřejmě také znesnadňuje hašení," doplnil mluvčí hasičů.
Hala začala hořet dnes před 13:00. Hasiči nejprve na místě vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, pak ho ale zvýšili na nejvyšší stupeň. Zvláštní stupeň poplachu je čtvrtým stupněm požárního nebezpečí a vyhlašuje se jen při mimořádně nebezpečných událostech.
Zásah potrvá ještě nejméně několik hodin. Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.
Související
Psychiatrickou léčebnu v Bohnicích zachvátil tragický požár. Jedna osoba zemřela
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
Aktuálně se děje
včera
Apple pracuje na novém modelu iPhone. Ceny už jsou předmětem spekulací
včera
Pro skicrossařky bylo maximem osmifinále, v short tracku nedojela Vaňková. Zdráhalová čtrnáctá
včera
Policie vyšetřuje pobodání u Prahy. Panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno včera
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
včera
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
včera
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
včera
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
včera
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
včera
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
včera
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
včera
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
včera
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
včera
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
včera
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
včera
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
včera
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
včera
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
včera
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
včera
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
Ve středu dalším dnem pokračovaly zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo a opět přinesly řadu příběhů. V ženském slalomu se podařilo Američance Mikaele Shiffrinové prolomit olympijské prokletí trvající od Pekingu 2022 a konečně získala zlatou olympijskou medaili ze své královské disciplíny, tedy ze slalomu. V něm se neztratila ani česká reprezentantka Martina Dubovská, jež po své druhé jízdě chvíli figurovala na druhém místě. Nakonec skončila na 18. pozici. Stejně tak se to dá říct i o mužském sprintu dvojic volnou technikou české dvojice Jiří Tuž-Michal Novák. Ti totiž v závodě skončili na velice slušném osmém místě. Není překvapením, že sprint dvojic ovládli Norové i s Johannesem Klaebem, který získal již desáté olympijské zlato. Český mužský curlingový tým Lukáše Klímy pak navázal na výhru s Německem další výhrou nad Čínou.
Zdroj: David Holub