Děti po celém světě dnes slaví svůj svátek. V Česku je pro ně připravena řada zábavních, sportovních či výtvarných akcí.
Dětský den chystají třeba České dráhy, mnoho muzeí, parků, ale také koupališť. Podle předpovědi meteorologů dětským oslavencům bude dnes přát počasí, s příchodem meteorologického léta očekávají místy i letní den s teplotami přes 25 stupňů Celsia.
V Praze děti například na nádraží Praha Braník mohou vidět parní i motorové vlaky a v depu metra Kačerov staré soupravy metra či autobusy. Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm si budou moci děti vyzkoušet výrobu tradičních hraček. Vodní dům v Hulicích pro ně přichystal den vodních breberek. V parku Mirakulum v Milovicích na ně čeká vystoupení cirkusové skupiny Carini či jezdecká akrobacie.
Na dnešní den připadá i první den klimatologického léta, to astronomické začne 21. června. Meteorologové očekávají, že se dnes venkovní teploty dostanou místy nad 25 stupňů. V neděli by pak letní den měl být na většině území republiky.
Mezinárodní den dětí se slaví od roku 1950, od 1. června 1952 pravidelně tento den v roce.
Související
Česko slaví den dětí. Bez festivalů a akcí
Den dětí je tady: 8 tipů, kde ho letos oslavit
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Po cestujících z MV Hondius pátrají úřady z celého světa. Kolik jich je přitom nikdo neví
před 1 hodinou
Případ lodi MV Hondius je pro vědce výjimečný. Jak se hantavirus šíří a hrozí další globální pandemie?
před 2 hodinami
Svět v pohotovosti. Loď MV Hondius opustilo 40 lidí, letadly odletěli domů
před 2 hodinami
Patří mezi nejsmrtelnější viry vůbec. Jak se hantavirus dokáže šířit mezi lidmi?
před 3 hodinami
Motoristé nás zklamali, přiznávají Češi. Do Sněmovny by je znovu neposlali, ukázal průzkum
před 4 hodinami
MV Hondius míří k Tenerife. Z lodi zmizelo 23 lidí, WHO po nich vyhlásila pátrání
před 5 hodinami
V Praze opět explodoval bankomat. Pachatele hledal i vrtulník
před 5 hodinami
Trump tvrdí, že válka s Íránem brzy skončí. Americký návrh má 14 bodů
před 6 hodinami
Dobré zprávy z Českého Švýcarska. Stupeň požárního poplachu se snížil
před 8 hodinami
Počasí o víkendu přinese další letní den. Může dojít i na bouřky
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
včera
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
Návštěva íránského ministra zahraničí Abbáse Araghčího v Pekingu, která se uskutečnila jen několik dní před plánovanou cestou amerického prezidenta Donalda Trumpa do čínské metropole, vyvolává otázky o roli Číny jako možného mírového zprostředkovatele. Vzhledem k tomu, že dosavadní diplomatické snahy nedokázaly zajistit trvalý konec války ohrožující globální ekonomiku, hledají Teherán i Washington cestu ven z konfliktu. Čína se díky svým úzkým vazbám na Írán i otevřené lince do Washingtonu jeví jako logický kandidát na tuto roli.
Zdroj: Libor Novák