Praha – Kolem 60 protestujících dnes v Praze na náměstí Republiky demonstrovala proti současnému systému přerozdělování bohatství. Demonstrace proběhla pod hlavičkou celosvětového hnutí Occupy.
Protestující se sešli kolem 14,00 u výstupu z metra. Kolem jednoho z pořadatelů, který měl v ruce megafon, se utvořil půlkruh přihlížejících. Ti si mohli vyslechnout projevy účastníků, kde zazněli slova odporu vůči společné evropské měně, útočné politice NATO nebo třeba proti placené MHD.Častým tématem projevů byla i politika současné vlády. Protestující odmítli vládní škrty a privatizace. Podle nich by půda, voda nebo dřevo měly být v rukou občanské společnosti. Krajina je totiž územím všech a nelze si ho přivlastnit.
Jeden z vystupujících se zaměřil na potravinovou soběstačnost republiky, která je současnou politikou vlády ohrožena. Další mluvčí pronesl projev, ve kterém odmítl předčasné volby jako řešení problémů země. Ty dle něj vyřeší až celková změna systému, kdy se obejdou politické strany ve volbách.Kolemjdoucí účastníky protestu část označovali jako nemakačenka. Jejich hesla jsou prý naivní a stejně nic nezmění. Na celou akci dohlíželo kolem 30 policistů.Protest organizovali především lidé, kteří již dva týdny „okupují“ pražský Klárov. Zde se snaží pomocí debat dospět k řešení problému nejen ČR, ale i celého světa.
Související
Strážníci na pražském Vyšehradě odstranili stan hnutí Occupy
"Okupanti" pražského Klárova znovu proti vládě
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 1 hodinou
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 1 hodinou
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 2 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 3 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 3 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 4 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 4 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 5 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 6 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 6 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 7 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 8 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
včera
Původní cla platí, oznámil Trump a obratem zavedl další. Soudce označil za hlupáky
včera
Babiš vyřešil střet zájmů. Vložil akcie Agrofertu do svěřenského fondu RSVP Trust
včera
„Vítězství amerického lidu.“ Rozhodnutí soudu oslavují demokraté i republikáni
včera
Nejvyšší soud Spojených států zrušil Trumpova cla
včera
Může boj s extrémním počasím fungovat? Stačilo málo a nedaleký stát zachránil tisíce lidských životů
Krakov, který byl dlouhá léta přezdíván „hlavním městem smogu v Polsku“, se stal důkazem, že razantní politická rozhodnutí mohou zachraňovat životy. Podle aktuálního hodnocení odborníků z European Clean Air Centre vedl pokles hladiny sazí od roku 2013 k odvrácení téměř 6 000 předčasných úmrtí během uplynulého desetiletí. Klíčovým momentem bylo oznámení zákazu spalování uhlí a dřeva v domácnostech, který město začalo prosazovat už před více než deseti lety.
Zdroj: Libor Novák