Radnice nechala uvalit exekuci na nemovitosti dlužníků

Chomutov - Exekuci na dva byty a jeden rodinný dům nechala uvalit radnice. Její mluvčí Šárka Schönová Mediafaxu řekla, že to bylo kvůli dluhům, které majitelé nezaplatili ani přes upomínání.

„Teď nemohou byty či dům převést, prodat, dát do zástavy ani jinak zatížit. Pokud by ani nyní své dluhy nespláceli, jejich nemovitosti půjdou do nedobrovolné dražby za dvě třetiny odhadní ceny," vysvětlil ekonom města Jan Mareš.Dva dlužníci už na chomutovský magistrát přišli a domluvili si splátkové kalendáře. Třetí si exekuční příkaz nevyzvedl z pošty, tak mu bude doručen náhradním způsobem.Lidé městu dlužili za nezaplacené pokuty ukládané stavebním, živnostenským úřadem nebo opakované pokuty za dopravní přestupky. Jejich dluhy od 25 do 80 tisíc korun.U malých pohledávek město nemovitosti obvykle nezabavuje, ale je možné zde zřídit zástavní právo až do úplného uhrazení pohledávky. „Vždy platí, že je nutné své dluhy řešit. Pokud nemá dlužník na zaplacení celé částky, je možné sepsat splátkový kalendář a rozdělit platby do několika částek. Je to lepší řešení než nečinně čekat na exekutora," dodal ekonom Mareš.

Související

Magistrát města Brna, Nová radnice

Policie zasahovala na radnici Brno-střed, odnesla si materiály

Na radnici městské části Brno-střed zasahovala dnes až do večerních hodin policie. Zásah byl plánovaný, zástupci radnice předali policii různé materiály, které si předem vyžádala. ČTK to řekla mluvčí radnice Kateřina Dobešová a dodala, že více případ komentovat nemůže. Podle Hospodářských novin a Aktuálně.cz policie prověřuje vysoce postavené brněnské politiky ODS kvůli podezření na kupčení s městským majetkem a braním úplatků.
Česká pirátská strana

Praha 11 má nového starostu. Stal se jím Jiří Dohnal z Pirátů

Starostou Prahy 11 byl dnes zvolen Jiří Dohnal z Pirátů. Ve veřejné volbě jej podpořilo 28 ze 42 přítomných zastupitelů. Při volbě měl dva protikandidáty, z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) a SPD. Zastupitelstvo městské části na dnešním zasedání, které je už čtvrté od říjnových voleb, zvolilo ještě místostarosty a radní. Jižní Město je poslední městskou částí, kde po říjnových volbách dosud nebylo zvoleno nové vedení. Praha 11, v níž žije 77.600 obyvatel, je na jihu hlavního města. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.

Více souvisejících

radnice dlužníci

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 33 minutami

před 40 minutami

před 46 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

V Holešově se srazil vlak s nákladním autem, devět lidí se zranilo

Devět zraněných si vyžádala ranní srážka osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu v Holešově. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Železniční provoz na trati bude kvůli nehodě přerušen zřejmě až do brzkých odpoledních hodin. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy