Praha - Bývalý český premiér Stanislav Gross si žije na vysoké noze. Nedávno koupil vilu, nyní byt na pražském Smíchově za 5 milionů korun! Kde na luxusní nemovitosti bere?
Stanislav Gross si pořídil byt o devadesáti metech čtverečních za 5 milionů korun. Kupní smlouvu sociálnědemokratický expremiér podle deníku Insider podepsal 6. března.
Nedávno sice prodal byt na pražském Barrandově za šest milionů. Kvůli němu musel opustit velkou politiku, protože nevysvětlil, kde vzal milion na jeho nákup. Stálo ho to politickou kariéru, přestože Gross tehdy tvrdil, že je vše křišťálově čisté, že to ani čistší být nemůže! Další peníze získal na akciích energetické firmy Moravia Energo. Hodnota akcií se zvýšila těsně před tím, než je prodal, upozorňuje Blesk.cz. Náhoda? Možná, ale jisté je, že Gross na této "náhodě" vydělal 100 milionů korun.
Zpátky k nové Grossově nemovitosti. Dům se nachází v Lidické ulici, na první pohled nevypadá nic moc. Má oprýskanou omítku a v přízemí třípatrového domu jsou obchody. Ale... Vrchní patro je nově zrekonstruováno a je jen nedaleko oblíbeného obchodního centra Nový Smíchov.
Zda manželé Grossovi ale v bytě budou bydlet, zatím není jasné, loni se totiž nastěhovali do luxusní vily v pražském Slivenci, která má hodnotu zhruba 40 milionů korun. V honosném sídle manželů Grossových nechybí tělocvična, dvě garáže, terasa s japonskou zahradou nebo krytý bazén!
Související
ČSSD si před 30 lety zvolila Zemana. Současné vedení připomíná správce konkurzní podstaty, říká politolog Bureš
Gross byl donucen k rezignaci kvůli milionu. A Babiš... V Česku to dál vře kvůli zprávě z Bruselu
Aktuálně se děje
před 5 minutami
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
před 39 minutami
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
před 1 hodinou
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
před 2 hodinami
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
před 2 hodinami
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
před 3 hodinami
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
před 4 hodinami
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
před 5 hodinami
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
před 5 hodinami
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
před 6 hodinami
Hluboká krize důvěry. Lidé už ve spojenectví s USA nevěří, co bude po odchodu Trumpa nikdo netuší
před 7 hodinami
10 milionů, jinak konec dohod s EU. Švýcarsko čeká v létě bizarní hlasování
před 8 hodinami
Republikáni se postavili Bílému domu, blokují cla proti Kanadě. Čekají vás problémy, vzkázal jim Trump
před 9 hodinami
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
včera
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
včera
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
včera
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
včera
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno včera
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
Tragická střelba se v úterý odehrála v malém městě Tumbler Ridge v kanadském státě Britská Kolumbie. Sedm lidí zemřelo v budově střední školy, další dva lidé přišli o život na jiném místě. Po smrti je i útočník. O události informovala americká stanice NBC News.
Zdroj: Lucie Podzimková