Praha - Podnikatel Vratislav Šlajer má velmi dlouhé konexe. Důkazem budiž, že mu na svatbu přišel sám prezident republiky Miloš Zeman. Nebyl dokonce jen pouhým hostem, hlava státu byla jedním ze svědků!
Bulvární server Blesk.cz dnes přinesl zajímavou zprávu. Prezident Zeman si během snahy řešit politickou krizi v zemi odběhl na svatební obřad svého kamaráda Vratislava Šlajera. Jako svatební dar předal svědek Zeman porcelánový servis.
Šlajer Blesku řekl, že si svou partnerku Lenku vzal pod nátlakem prezidenta. "On řekl: Lenko, podívejte se, jestli se stanu prezidentem, půjdu vám za svědka. A to si člověk nedovolí odmítnout prezidenta," popsal podnikatel.
Zeman tedy svědčil nevěstě. Svědkem ženicha byl další vlivný politik Jan Mládek, stínový ministr financí ČSSD.
Šlajer patří k politikům úzce navázaným na sociální demokracii. Byl také svědkem vraždy Václava Kočky mladšího, syna blízkého přítele Jiřího Paroubka.
Miloš Zeman v současné době velmi aktivně pracuje na řešení politické krize v zemi. Dal prostor k vytvoření vlastní úřednické vlády. Kritici mu ale vyčítají snahu posunout náš parlamentní systém směrem k prezidentskému. Jako argument jim slouží třeba to, že jmenování Rusnokovy vlády nekonzultoval s parlamentními stranami.
Související
Macinkovy zprávy Hradu nejsou normální, prezident může odmítnout jmenovat ministra, zastal se Zeman Pavla
Chybovali Pavel i Macinka, domnívá se exprezident Zeman
Aktuálně se děje
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Cenu Český lev za nejlepší film dostal Karavan. Řešil se Moravec, zaznělo varování před slovenským scénářem
včera
Země vyšlou k Hormuzskému průlivu válečné lodě, prohlásil Trump. Je zavřený jen pro USA a Izrael, reaguje Írán
včera
EU se dohodla na prodloužení protiruských sankcí. S obavami vyhlíží čtvrteční jednání
včera
„Důkaz jeho výjimečnosti.“ Jak Írán prodává lidu fakt, že Modžtabu Chámeneího nikdo neviděl?
včera
Útok na Charg je zlomovým bodem války. Američané se jej mohou pokusit obsadit
včera
USA zasáhly korunní klenot Íránu. Podnikly masivní nálety na ostrov Charg
včera
Trump rozpoutal další diplomatickou roztržku. Zmírněním sankcí na ruskou ropu pobouřil Evropu i Kanadu
včera
Teherán označil Ukrajinu za „legitimní válečný cíl“ pro íránské síly
včera
Írán umožnil indickým lodím přeplout přes Hormuzský průliv
včera
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
včera
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
včera
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
včera
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
včera
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
13. března 2026 21:22
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
13. března 2026 21:16
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
13. března 2026 19:51
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
13. března 2026 18:33
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
13. března 2026 17:13
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
13. března 2026 15:58
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
Vláda Andreje Babiše aktuálně řeší, jakým způsobem čelit prudkému nárůstu cen pohonných hmot, který vyvolal válečný konflikt mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem. Kabinet se v tuto chvíli drží strategie „nešíření paniky“ a primárně se zaměřuje na monitoring marží u čerpacích stanic. Podle premiéra je cílem porovnat současné zisky prodejců s obdobím před začátkem bojů a zjistit, zda nedochází k jejich nepřiměřenému navyšování.
Zdroj: Libor Novák