Praha - Liberální institut vyrazil ze svého středu docenta Jána Pavlíka. Důvodem je mimo jiné to, že neodsoudil arogantní chování děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka, který brouzdal české dálnice jako pirát s modrým majáčkem.
Kontroverzní docent Ján Pavlík, který je předsedou Akademického senátu Národohospodářské fakulty VŠE, byl koncem dubna vyloučen z Liberálního institutu. "Důvodem vyloučení je jeho opakované jednání v zásadním rozporu s posláním Liberálního institutu jako sdružení prosazujícího myšlenky klasického liberalismu a tudíž závažné porušování povinností vyplývající z členství v LI. Tímto svým jednáním doc. Pavlík poškodil dobré jméno Liberálního institutu, a tím mu způsobil zvlášť závažnou újmu," stojí v tiskové zprávě.
Psali jsme: Děkan Ševčík lítá v dalším maléru: Jel po dálnici se zapnutým majáčkem Děkan Ševčík jezdí v protisměru a vedení školy k tomu mlčíPavlík, který je osočován z nedemokratických manýrů, pošlapává podle institutu právo. "V příkrém rozporu s principy liberalismu je i jeho zdokumentovaný nátlak na studenty, kteří se rozhodli vést diskusi o směřování fakulty, jejímuž akademickému senátu doc. Pavlík předsedá," uvádí dále správní rada.
Jako velmi závažný důvod pro vyloučení ze svých řad pak uvádí Pavlíkův postoj k jízdě děkana Ševčíka po dálnici v protisměru se zapnutým modrým majáčkem, což je nezákonné. Pavlík měl chování děkana hájit a zlehčovat.
Související
Ševčík zažaloval Vysokou školu ekonomickou za své odvolání z funkce děkana
Miroslav Ševčík si převzal rozhodnutí o odvolání z funkce děkana fakulty VŠE
Aktuálně se děje
před 38 minutami
Lidé demonstrují, vojáci se bouří. Ukrajinou mohutně otřásá konec Fedorova
před 1 hodinou
Jeřáb spadl v Praze na ulici. Zasahují hasiči, místem nejezdí trolejbusy
před 1 hodinou
Policie vykázala z domu poslance Foldynu. Je podezřelý z domácího násilí
před 2 hodinami
Trumpova administrativa zveřejňování Epsteinových spisů totálně zvorala, přiznal Vance
před 3 hodinami
CNN: Útok na školu, při němž zemřelo na 170 dětí, v USA prakticky nikdo nevyšetřuje
před 3 hodinami
Spojené státy oznámily nová, pětadvacetiprocentní cla
před 4 hodinami
Spojené státy provedly další vlnu leteckých úderů proti Íránu
před 6 hodinami
Počasí: Do Česka o víkendu dorazí přeháňky a ochlazení
včera
Francouzský parlament schválil asistovanou sebevraždu. Premiér se chce obrátit na ústavní soud
včera
Pentagon zavede screening testosteronu u vojáků, oznámil Hegseth
včera
Bouřky dorazily. Meteorologové upozornili na supercely na jižní Moravě
včera
Norsku se ulevilo. Korunní princeznu konečně pustili z nemocnice
včera
Prezident Pavel by Turkovu rezignaci považoval za správný postup
včera
Počasí se neodkloní od letního normálu, vyplývá z dlouhodobého výhledu
včera
Lidé mění práci jinak než před deseti lety. Nabídku dnes odmítají i kvůli šéfovi či atmosféře
včera
Kasparov: Putin nemá v úmyslu uzavřít s Ukrajinou mírovou dohodu
včera
EU se dohodla na prodloužení ochrany pro ukrajinské uprchlíky. Vyloučí z ní muže v branném věku
včera
Červen byl pro Ukrajinu nejtragičtějším měsícem od začátku války
včera
Rusko by mohlo plánovat cílené údery na kritickou infrastrukturu, varuje Litva
včera
Návrat EET dostal zelenou od poslanců. Spustit se má v lednu
Poslanci ve třetím čtení schválili vládní návrh zákona o evidenci tržeb a dalších souvisejících zákonů, takzvanou EET 2.0. Nová právní úprava představuje modernizovanou podobu elektronické evidence tržeb, jejímž cílem je podle ministerstva financí narovnat podnikatelské prostředí, omezit šedou ekonomiku, zajistit spravedlivější výběr daní a současně významně snížit administrativní zátěž podnikatelů. Vládní návrh nyní míří k projednání do Senátu.
Zdroj: Jan Hrabě