Praha - Policisté, kteří zatýkali exředitele Nemocnice Na Homolce Dbalého, u něho v počítači našli fotky s miliony korun. Nyní jeho právník pro lidovky.cz tvrdí, že šlo o pouhé papírky.
Dbalý se měl dopustit trestné činnosti tím, že údajně vyváděl spolu s dalšími lidmi peníze ze zmanipulované zakázky na digitalizaci chorobopisů přes účelově založené firmy, jako je například "Virmil", tedy Virtuální milionáři.
Deník Právo ve středu informoval, že policisté v počítači Dbalého nalezli fotografie, na kterých se fotí s miliony korun, či diář, kde měl mít zapsáno, kolik peněz na cinknutých zakázkách vydělal a kde je utratil.
"Fotografie s bankovkami? Klient to osvětlil jako PFku s tím, že nahoře jsou pětitisícovky a dole nastříhané papírky," reagoval podle lidovky.cz advokát obviněného Daniel Telecký.
Zároveň odmítl další tvrzení, které přineslo Právo, a to, že si Dbalý za peníze kupoval například kokain a živil nezaměstnanou manželku. "Budu se muset dotázat pana státního zástupce, jak vymyslel, že můj klient je kokainista. To je stejné, jako tvrzení, že jeho manželka je nezaměstnaná, přičemž 30 let nepřetržitě pracuje," dodal advokát.
Kolem celého případu je v posledních dnech velmi rušno. Na veřejnost se například dostalo jeho spojení s Ivo Rittigem. Dbalý následně přes svého právníka vzkázal, že ho policisté nutili, aby Rittiga "prásknul". Dále také vyšlo najevo, že obviněný mohl být dopředu informován o tom, že si pro něj přijde policie.
Související
Revoluce v pražském zdravotnictví. Motol a Homolka se spojí, rozhodl Válek
V Nemocnici Na Homolce hořelo obložení budovy gynekologie
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Měsíc od zemětřesení ve Venezuele: Pět tisíc mrtvých a 16 tisíc zraněných. Desetitisíce lidí se stále pohřešují
před 2 hodinami
Trump uvalil na 80 zemí světa včetně EU nová cla
před 3 hodinami
Dohoda připravovaná 20 let rozzuřila Trumpa. Den po podpisu ji pohřbil
před 4 hodinami
Tropické počasí se vrátí, potvrdili meteorologové. Panuje ale menší nejistota
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
včera
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
včera
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
včera
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
včera
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
včera
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
22. července 2026 21:16
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
Kreml již neuvažuje o navrácení žádného okupovaného ukrajinského území v rámci případné mírové dohody. Namísto toho trvá na úplném ovládnutí Doněcké oblasti, tvrdí agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
Zdroj: Libor Novák