Stanice linky pražského metra A Jiřího z Poděbrad je ode dneška uzavřena

Kvůli výměně eskalátorů bude ode dneška zhruba na deset měsíců uzavřená stanice pražského metra A Jiřího z Poděbrad. Vlaky budou stanicí pouze projíždět. Při výluce budou uzavřené rovněž podchody a vestibul stanice.

Pohyblivé schody vymění dopravní podnik (DPP) při kompletní rekonstrukci stanice, kterou zahájil předloni v září a při které vybuduje rovněž bezbariérový přístup. Kompletní oprava vyjde na 1,29 miliardy korun a skončí příští rok. Kvůli opravě stropní desky na Florenci bude dnes a v neděli 15. ledna zastaven provoz metra na lince C mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží.

Stanice Jiřího z Poděbrad byla zprovozněná na konci roku 1980 a od té doby podle podniku nebyla výrazněji rekonstruována. Kromě výměny eskalátorů podnik ve stanici buduje výtahy pro bezbariérový přístup, ty by podle dřívějších informací měly být zprovozněny na konci druhého čtvrtletí příštího roku.

Při uzavírce stanice podnik na nástupišti a v eskalátorovém tunelu odstraní průsaky vody, připraví konstrukce pro podhledy, vymění poškozené kamenné obklady nebo vymění osvětlení. Pražský magistrát také připravuje rekonstrukci celého náměstí, která by měla podle mluvčího metropole Víta Hofmana začít v posledním čtvrtletí letošního roku a hotovo má být ve druhé polovině roku 2026.

Dnes a v neděli také nepojede metro mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu XC nebo tramvaj číslo 36. Autobusy XC pojedou od zastávky u hlavního nádraží v Opletalově ulici přes Masarykovo nádraží na Vltavskou, kde zastaví na předmostí Hlávkova mostu, následně budou pokračovat přes Strossmayerovo náměstí na Výstaviště. Tramvajová linka číslo 36 bude jezdit ze Zvonařky přes I. P. Pavlova na Karlovo a Václavské náměstí k Masarykovu nádraží a dále na Vltavskou, odkud zamíří přes Nádraží Holešovice a Kobylisy na Sídliště Ďáblice.

Související

Více souvisejících

Metro Praha Dopravní podník Praha

Aktuálně se děje

před 11 minutami

Palestina

Francie: Palestina není stát. Nesplnila podmínky pro uznání

Podmínky pro uznání Palestiny jako státu zatím nebyly splněny, uvedl ve středu francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné po oznámení několika evropských zemí, že tak učiní v naději na přinesení míru na Blízký východ. Uvedla to agentura Reuters.

před 39 minutami

před 50 minutami

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Bude trvat kratší dobu

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

před 1 hodinou

Robert Fico

Ficův stav je stále vážný. Převoz do Bratislavy je vyloučený

Stav slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri (TOP 09)

Feri obdrží výzvu k nástupu do vězení, odsedět si má tři roky

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

UNRWA (Photo by Iyad Faouri)

UNRWA zastavila distribuci jídla ve městě Rafah

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) v úterý oznámil, že pozastavuje distribuci jídla ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy pro nedostatek dodávek pomoci, uvedla agentura AFP. "Distribuce jídla v Rafahu je momentálně pozastavena pro nedostatek dodávek a nejistotu," uvedla UNRWA.

před 6 hodinami

OSN se zastala novinářů. Krok Izraele označila za šokující

Rozhodnutí izraelské vlády zastavit živé vysílání tiskové agentury Associated Press (AP) o Pásmu Gazy je "šokující". Uvedl to v úterý mluvčí generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy