Tragická nehoda na jihu Čech. Motorkáře srazilo auto, dva nepřežili

Jihočeská policie od nedělního odpoledne vyšetřuje mimořádně tragickou nehodu na Strakonicku. Srážku osobního auta, karavanu a trojice motocyklů nepřežili dva lidé. Další dva lidé utrpěli zranění. 

K nehodě došlo v neděli před půl pátou odpoledne na silnici mezi obcemi Bavorov a Vodňany. Komunikace musela být po tragické události zcela uzavřena.

"Z prvotních informací vyplývá, že směrem od Vodňan jel řidič v osobním vozidle značky VW. Střetl se s protijedoucím karavanem, za kterým jeli tři motocykly. Po střetu se řidič vozidla značky VW pravděpodobně dostal do protisměru, kde se postupně srazil se všemi motocykly," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Dva motocyklisté střet nepřežili, třetí byl společně s řidičem osobního auta převezen se zraněními do nemocnice. U nehody zasahoval také vrtulník. Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování. 

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 4 640 dopravních nehod v Jihočeském kraji. Bylo jich o necelé dvě stovky více než v předchozím roce.

Související

Více souvisejících

Dopravní nehody Policie ČR Jihočeský kraj

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy