Tragická nehoda se v pondělí vpodvečer stala u Pohořelic na Brněnsku. Jeden člověk nepřežil čelní střet dvou vozidel, z nichž jedno se z neznámých důvodů ocitlo v protisměru. Další z účastníků nehody utrpěl těžké zranění.
Policie o nehodě osobního a nákladního vozu na silnici I/52 informovala krátce po půl šesté vpodvečer na sociální síti X. Příčina události je předmětem vyšetřování.
"Osobní vůz směřující na Brno přejel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím kamionem. Jeho řidič se střetu snažil zabránit, při tom se převrátil na bok," uvedli policisté s tím, že řidič osobního vozu na místě podlehl zraněním. Jeho spolujezdkyně utrpěla těžké zranění.
Kromě policistů zasahovaly na místě tragické události i další složky integrovaného záchranného systému. Silnice musela být uzavřena, řidiči jezdili po objízdné trase přes obec Vlasatice.
Související
Češi havarovali v Rakousku při návratu z dovolené. Zasahoval vrtulník
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
Dopravní nehody , Policie ČR , Jihomoravský kraj
Aktuálně se děje
včera
Extrémní počasí si vyžádalo 14 tisíc mrtvých. Červnová vlna veder patří mezi nejhorší klimatické katastrofy v Evropě
včera
Turek dočasně rezignoval na post vládního zmocněnce
včera
Bulharsko už nebude součástí Koalice ochotných, prohlásil proruský premiér
včera
Bezohlednost, papalášství, hodnotí Turkovu jízdu poslanci ANO. Podle Babiše by měl rezignovat
včera
Evropa už nemá čas. Vlastními silami se na ruský útok připravit nestihne, varuje šéf německého letectva
včera
Americký soud zatrhnul Trumpovi dvoumiliardový antidiskriminační fond
včera
Kamera odhalila detaily nehody: Turek projel odbočovacím pruhem rovně, pak došlo ke srážce
včera
V bezpečí už nebude žádné místo v Evropě. Zelenskyj nastínil možnosti Putinových raket
včera
Íránské útoky odsoudil Blízký východ i Asie. Čína žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
včera
Rubio zahájil kampaň s cílem rozložit Mezinárodní trestní soud
včera
Platba za proplutí Hormuzským průlivem? Trumpův poplatek budí vášně, nikdo netuší, jak a z čeho se má počítat
včera
Požáry dál devastují francouzské lesy. Zničily přes 1 900 hektarů
včera
Česko na summitu neztrapnil Pavel, ale Babiš. Lídři nepochopili, proč mu sebral místo šéfa delegace, míní Pellegrini
včera
Japonsko má problém. Rusko proměnilo zemi v doupě špionů
včera
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
včera
Írán zaútočil na dvě lodě v ománských vodách. Americká armáda odpověděla mohutnými nálety
včera
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
13. července 2026 22:04
Maďarský parlament zahájil kroky k odvolání prezidenta Sulyoka
13. července 2026 20:52
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
13. července 2026 19:42
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
Ruský prezident Vladimir Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině, protože kvůli své klesající popularitě si nemůže dovolit uzavřít mír. V podcastu World of Trouble britského deníku The Independent to uvedl protikorupční aktivista sir Bill Browder. Podle něj by ztráta moci v případě mírové dohody znamenala pro Putina osobní likvidaci ze strany vlastních občanů.
Zdroj: Libor Novák