Městský soud v Brně dnes zprostil bývalého fotbalistu Tomáše Řepku návrhu na potrestání za neplacení alimentů na syna s modelkou Vlaďkou Erbovou. Řepka částku dodatečně uhradil, byť nižší, než jaká byla v návrhu. Žalobce navrhoval čtyřměsíční vězení, Řepkovi hrozil až jeden rok. Rozhodnutí soudu není pravomocné, žalobce si ponechal lhůtu pro možnost odvolání. Bývalý fotbalový reprezentant už dříve dostal v jiných kauzách 30 měsíců vězení.
Řepka dostal na začátku března od soudu možnost výživné uhradit, aby se trestu vyhnul. Nemusel navíc platit původně vyměřenou výši kolem 175.000 korun, ale jen částku kolem 20.000 korun. Řepka totiž uspěl u soudu se snížením alimentů z 15.000 měsíčně na 5000 korun a usiluje o snížení na 2000. Z této částky brněnský soud vycházel.
"Je na místě vycházet z reálné situace reálného výdělku a majetkových poměrů obžalovaného v předmětném období," uvedl samosoudce v krátkém odůvodnění.
Uvedl, že Řepka je otcem dvou dětí, na které platí výživné, a pro reálný příjem 9000 až 10.000 korun, které Řepka v dotyčném období údajně měl, je částka 2000 Kč přiměřená. Ne vůči potřebám dítěte, ale k tomu, do jaké pozice se obžalovaný dostal, uvedl samosoudce. Řepka tak doplatil necelých 30.000 korun, včetně letoška.
Podle státního zástupce Pavla Klimeše je částka 2000 Kč za měsíc nepřiměřená. "Postrádám navíc jakoukoliv snahu, aby mohl přispívat víc," uvedl Klimeš. Řekl, že je Řepkovou věcí, zda se nechá vyživovat nebo si nechat přispívat, ale měl by se více snažit. Podle něj Řepka z původně stanovené částky 15.000 Kč "vybruslil" snadno.
Někdejší reprezentant vydělal fotbalem podle své biografie zhruba 400 milionů korun hrubého, především díky devítiletému angažmá v zahraničí, kde nastupoval za Fiorentinu a West Ham. V české lize hrál za Ostravu, Spartu a České Budějovice, s profesionálním fotbalem skončil v roce 2012.
Erbová v březnu uvedla, že za loňský rok jí Řepka poslal několik složenek na 500 korun na úhradu dluhu, letos v lednu poslal také jednu složenku na stejnou částku. "Syn navštěvuje soukromou školku za 6000 korun měsíčně. Dochází na individuální hodiny krasobruslení a je v hokejové přípravce, kde platíme 8000 korun paušál za ledy. Výstroj stojí asi 20.000 korun," vypočetla Erbová.
Řepka bývalé manželce Erbové podle návrhu na potrestání dlužil na alimentech minimálně 175.000 korun za období od prosince 2017 do listopadu 2018.
Bývalý reprezentant dostal v letech 2015 a 2016 dvakrát podmíněný trest za řízení v opilosti. U pražského soudu letos dostal pravomocný dvouletý trest za zpronevěru a poškozování cizích práv, další půlrok za mřížemi mu přibyl za maření výkonu úředního rozhodnutí.
Řepkovým dlouhodobým neplacením výživného na syna z prvního manželství se zase zabýval Obvodní soud pro Prahu 6. Trestní stíhání v této věci bylo také zastaveno.
Související
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
Zákaz tělesného trestání dětí, změny v rozvodech, konec střídavé péče. Co přináší novela občanského zákoníku?
soudy , tomáš řepka , Vlaďka Erbová , alimenty
Aktuálně se děje
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
včera
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
včera
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
včera
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
včera
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
včera
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
včera
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
25. prosince 2025 21:05
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
25. prosince 2025 19:48
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
25. prosince 2025 18:35
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
Ukrajinská armáda během čtvrtka podnikla masivní úder na energetickou infrastrukturu hluboko v ruském vnitrozemí. Podle oficiálních informací ukrajinského generálního štábu zasáhly britské střely Storm Shadow ropnou rafinerii v Novošahtinsku v Rostovské oblasti.
Zdroj: Libor Novák