Volby do Sněmovny by vyhrálo hnutí ANO. Lidovci by se do ní ani nedostali

Podle aktuálního volebního modelu agentury Median by vítězem sněmovních voleb bylo hnutí ANO s podporou 35,5 procenta voličů, což by mu zajistilo 87 křesel v dolní parlamentní komoře. Současná vládní koalice, včetně lidovců, by získala celkem 37,5 procenta hlasů. Lidovci by se však kvůli dlouhodobě nízké podpoře dvou procent do Sněmovny nedostali. 

Preference hnutí ANO vzrostly o jeden procentní bod ve srovnání s předchozím průzkumem. Naopak druhá ODS mírně klesla a dosáhla podpory 14 procent voličů, což je o jeden procentní bod méně než v květnu.

Třetí místo obsadili Piráti s podporou 11 procent hlasů. Hnutí SPD zaznamenalo nárůst a získalo podporu deseti procent voličů, což je o 1,5 procentního bodu více než v předchozích průzkumech.

Ostatní strany se pohybují na hranici zvolitelnosti do Sněmovny nebo pod ní. Hnutí STAN by získalo 5,5 procenta hlasů, TOP 09 by dosáhla pěti procent hlasů a Sociální demokraté by získali čtyři procenta voličské podpory.

Zelení, komunisté, Trikolóra a Přísaha by získali každý 2,5 procenta hlasů. U malých stran je statistická odchylka půl procentního bodu a u největších stran až 3,5 procentního bodu.

Celkově by současná pětice vládních stran získala 37,5 procenta hlasů, což je oproti květnovému průzkumu pokles o 3,5 procentního bodu. Naopak současná opozice, tedy ANO a SPD, by se jako celek zlepšila o 2,5 procentního bodu na 45,5 procenta.
 

Související

Více souvisejících

Volební preference Volby Poslanecká sněmovna

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Bob Newhart

Zemřel legendární americký komik Bob Newhart

Z USA přišla další velmi smutná zpráva. Ve věku 94 let zemřel legendární americký stand-up komik a herec Bob Newhart. Informoval o tom magazín People. Newhart zemřel ve čtvrtek 18. července ve svém domě v Los Angeles po sérii krátkých nemocí.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

Policie na Slovensku zmařila plánovaný teroristický útok na festival Pride

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) odhalila skupinu, jejíž členové komunikovali o plánování teroristického útoku na účastníky sobotního festivalu Duhový Pride v Bratislavě z komunity LGBTI+. Skupina podle policie šířila na internetu nenávistné projevy a výzvy k podněcování násilí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy