Osmiletý Adam málem vykrvácel po rutinní operaci, teď skončil s vážnými následky

Malý chlapec začal silně krvácet po operaci mandlí. Než mu lékaři pomohli, zastavilo se mu srdce. Podobné případy se v Česku staly už tři.

Osmiletému Adamovi měl být v nemocnici proveden rutinní zákrok, při kterém chtěli lékaři zmenšit jeho nosní a krční mandle. Zákrok měl chlapci pomoci, zbavit se chronické rýmy. Místo toho, se však chlapec vrátil domů s poškozením mozku.

Čtyři dny po zákroku začal chlapec masivně krvácet. Lékařka ho z dětského oddělení odvedla na ambulanci ORL, tam však bylo zavřeno. Lékařka aniž by situaci řešila, odešla a chlapce nechala s matkou na chodbě. Údajně šla telefonem kontaktovat pomoc.

Pomoc se k nim dostala až po 13 minutách. To u chlapce už nastala zástava srdce a lékaři ho museli tři čtvrtě hodiny resuscitovat. Chlapec skončil s poškozeným mozkem. Nyní se nehýbe, ani nekomunikuje.

"To, že se o tom bude možná chvíli mluvit, pomůže třeba zamezit tomu, aby se něco podobného už nikdy neopakovalo. Co vím, tak Adámek byl třetí takto fatální případ, myšleno v České republice. Musely se stát tři fatální případy, aby se třeba už někdo zamyslel? Kolik jich ještě bude? Vždy se jednalo o dítě. Já jsem tam poslal Adámka proto, že jsem ani na chvilku nepochyboval, věřil jsem vám, tak jako Adámek," vzkázal otec přes facebook pro tn.cz.

Malý Adam je nyní zcela odkázán na pomoc ostatních. "Vozidlo, ve kterém bychom mohli přepravovat Adámka, se nám podařilo zajistit díky vám občanům, kteří pomáháte Adámkovi. V tomto případě, ale zcela nejvíce pomohl pan prezident Zeman se svojí manželkou. Nebýt jejich velké pomoci, vozidlo bychom nebyli schopni zajistit. Dále také díky vám, dárcům, jsme mohli pořídit zdravotní kočárek a schodolez," dodal otec.

Související

Více souvisejících

krvácení nemocnice operace invalidé

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Joe Biden

Biden nemá nic jisté. Průzkum mezi demokraty pro něj nedopadl dobře

Bude se v listopadových prezidentských volbách v USA opakovat souboj z minula? Joe Biden to může mít nahnuté. Potvrzují to výsledky průzkumu amerického Centra pro výzkum veřejných otázek institutu NORC pro agenturu AP. Vyplývá z něj totiž, že dvě třetiny demokratů chtějí, aby Biden stáhl kandidaturu a umožnil straně vybrat jiného uchazeče o post prezidenta. 

včera

včera

včera

Armáda České Republiky

Armáda nahradí beznadějně zastaralou techniku. Nakoupí nové Tatry

Ministerstvo obrany koupí nové těžké nákladní vozy Tatra i munici pro americké vrtulníky. O zakázkách dnes ministryně obrany Jana Černochová (ODS) informovala vládu. V případě pořízení vozidel Tatra T-815 jde o rámcovou dohodu se společností Tatra Defence Systems s.r.o., u nákupu munice o smlouvu s českou firmou STV Group. 

včera

včera

Král Karel III. jmenoval Keira Starmera novým britským premiérem. (5.7.2024)

Karel III. prozradil priority Starmerovy labouristické vlády

Britský král Karel III. ve středu přednesl priority nové labouristické vlády premiéra Keira Starmera, která se chopila moci po nedávném drtivém vítězství nad konzervativci ve volbách. Starmer slibuje s ostatními členy kabinetu oživení ekonomiky či řešení nedostatku bytů a krize životních nákladů. Vláda chce také ztížit nelegální přistěhovalectví a zlepšit vztahy s Evropskou unií. 

včera

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.

Hokejové Pardubice hlásí zvučnou posilu. Ze Švýcarska se vrací domů kapitán mistrů světa Červenka

Nadcházející extraligová sezóna 2024/25 nabídne tuzemským hokejovým fanouškům zajímavou podívanou. Na zdejších extraligových kluzištích se totiž bude prohánět kapitán českých mistrů světa z letošního roku, útočník Roman Červenka, jenž se tak po dlouhých osmi letech vrací ze zahraničí domů. Po návratu do Česka bude oblékat dres posledního vicemistra, tedy Pardubic. Ty tak tímto přestupem daly jasně najevo svůj záměr dokráčet tentokrát až k extraligovému titulu.

včera

včera

včera

včera

Elon Musk

Musk stěhuje své firmy v rámci USA. Vadí mu nový zákon v Kalifornii

Podnikatel a miliardář Elon Musk oznámil, že přesune sídla svých firem X a SpaceX v rámci USA z Kalifornie do Texasu. Za jeden z důvodů označil nový zákon, který v prvně jmenovaném státě zakazuje školským úřadům informovat kohokoliv včetně rodičů o rodové identitě či sexuální orientaci žáků. Upozornila na to BBC. 

včera

včera

Jaderná elektrárna Dukovany

Dva nové bloky jaderné elektrárny Dukovany postaví Korejci, rozhodla vláda

Dva nové bloky jaderné elektrárny v Dukovanech postaví korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power Company (KHNP). O preferovaném dodavateli strategického projektu rozhodla vláda na středečním zasedání. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu v tiskové zprávě. Česko si od projektu slibuje, že zemi zajistí energetickou bezpečnost a soběstačnost na několik desetiletí dopředu. 

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

FBI se dostala do mobilu střelce na Trumpa. Pomohli Izraelci

Vyšetřování sobotního atentátu na republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa pokračuje. FBI se podle nejnovějších informací dostala do mobilu střelce Thomase M. Crookse, který byl na místě zneškodněn tajnou službou. Zásadně k tomu pomohla izraelská technologie, informuje web Times of Israel. 

včera

včera

včera

Nejednejte jménem EU. Přestřelka mezi Orbánem a Michelem pokračuje, šéf Evropské rady nešetří kritikou

Předseda Evropské rady Charles Michel odpověděl na dopis maďarského premiéra Viktora Orbána, který po své nedávné návštěvě Ukrajiny, Ruska a Číny vyzval Evropskou unii k diplomatickému řešení války na Ukrajině. Informoval o tom deník Népszava.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy