Praha - České zdravotnictví se i přes snahu a reformy ministra Leoše Hegera (TOP 09) potácí v dluzích, a tak se ministr rozhodl přistoupit ke škrtům. Informuje o tom Aktuálně.cz.
V resortu bude koncem roku chybět 5 miliard korun. Podle Hegra jde však o značný úspěch, protože v minulých letech byl schodek dvojnásobný. Ale přestože je na tom systém lépe, bude se muset i nadále šetřit.3 miliardy korun hned začátkem roku 2012 odtečou na platy lékařů a zdravotních sester, jimž Heger slíbil přidat 6,25 procenta měsíčně. Lékaři sice požadovali 10 %, ale nedokázali si to prosadit. Heger tolik zkrátka nemá. Pokud se situace zlepší, přidá jim. Pokud ne, nedostanou navíc vůbec nic.Na druhou stranu ministr doufá, že mu v resortní pokladně přibude 8 miliard korun, které získá díky reformám - zvýší se poplatky za pobyt v nemocnicích a lidé si budou například i sami financovat léky do 50 korun. Přesto bude i dál šetřit, finance pro nemocnice hodlá omezit také Všeobecná zdravotní pojišťovna.Heger má jediný cíl - dostat se z pětimiliardového minusu na nulu.
Související
Revoluce ve zdravotnictví na dosah ruky: Lékaři zanedlouho dokáží transplantovat lidem prasečí orgán
Cíle Babišovy vlády odhaleny. Vrátí se EET či slevy v dopravě, změny i u důchodů
Zdravotnictví , škrty , Leoš Heger
Aktuálně se děje
před 53 minutami
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
před 1 hodinou
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
před 2 hodinami
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
před 3 hodinami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 4 hodinami
Politico: Orbán funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
před 5 hodinami
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 5 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 7 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
včera
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
včera
Paříž či Londýn v ohrožení. Írán představuje globální hrozbu, zní z Izraele
včera
Policie apeluje na média. Jde o dopadení pachatelů útoku v Pardubicích
včera
Ochlazení v Česku potvrzeno. Meteorologové naznačili, co přinese příští týden
včera
ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran
včera
Novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích. Policie opustila místo činu
Policie pokračuje s vyšetřováním pátečního podezřelého požáru v Pardubicích, který je prověřován pro podezření z teroristického útoku. Kriminalisté dokončili ohledání místa činu a předali areál zpátky do rukou vlastníka.
Zdroj: Jan Hrabě