Babiš chce kvůli koronaviru zákaz letů z Milána a Benátek

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce v pondělí na jednání Bezpečnostní rady státu kvůli šíření nového koronaviru navrhnout zákaz letů z Milána a Benátek. Itálie podle něj nákazu nezvládla. Řekl to České televizi (ČT).

Přidejte svůj názor 45 komentářů

Letiště Praha
doporučujeme

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes oznámil, že v ČR jsou první tři případy nákazy novým koronavirem. Všichni tři lidé do ČR v poslední době přicestovali právě z Itálie

Kvůli koronaviru byly již dříve zastaveny také přímé lety mezi Českou republikou a Čínou, České aerolinie přerušily rovněž linku do Jižní Koreje.

Babiš také vyzval všechny hotely, ubytovny nebo provozovatele Airbnb, aby prověřovali, kdo u nich bydlí. Jedna z nakažených v Česku je Američanka, která využívala právě Airbnb. "Taky se vydala sama do nemocnice a to nechceme," podotkl Babiš. Podle něj je potřeba přejít na systém domácích odběrů. V pondělí o tom před polednem budou jednat i zástupci krajských hygienických stanic a záchranných služeb.

Premiér se rovněž domnívá, že by bylo dobré, aby se v pondělí ve školách učitelé zeptali, kdo z dětí byl na prázdninách v Itálii.

"Je potřeba si taky říct na Bezpečnostní radě státu, jestli nezakážeme akce většího rozsahu," sdělil Babiš. Ohrožen by tak mohl být například nadcházející Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě, kde se očekává až sto tisíc lidí.

Koronavirem, který se od prosince šíří z Číny, se ve světě dosud infikovalo přes 87.500 lidí a vyžádal si bezmála tři tisíce obětí. Drtivá většina případů se týká pevninské Číny, v Evropě je nejvíc zasažena Itálie. O nových případech informovaly dnes i okolní země. V Německu se počet infikovaných oproti sobotě takřka zdvojnásobil na 117 případů. Rakousko ohlásilo čtyři nově nakažené a celkově 14 případů.

Loading...
Vstupte do diskuze (45)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojtěch: Zaměstnanci domovů pro seniory budou plošně testováni na covid-19

06.04.2020 14:13 Pracovníci domovů pro seniory a podobných zařízení se budou kvůli možné nákaze koronavirem plošně…

MZ dosud objednalo 88,5 milionu kusů ochranných pomůcek, zaplatí za ně…

06.04.2020 13:52 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví dosud objednalo 88,5 milionu kusů ochranného materiálu za šest miliard…

Prymula: Ochráníme-li rizikové osoby, ostatní je třeba promořit

06.04.2020 13:20 Aktualizováno Pokud se podaří ochránit rizikové skupiny, měla by velká část zdravé populace nemoc covid-19…

Vojtěch souhlasí s promořením populace. Opatření proti covid-19 se mají…

06.04.2020 12:53 Pokud se situace do středy nezmění, půjde podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy